Автор Тема: Прошу думки та поради. Знаки 2,1 та 5,7,2 і велосипедист.  (Прочитано 3038 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline ivansstef

• Newbie
  • *
  • карма +0/-0
Я  їду по вулиці. під'їжджаю до перехрестя з  бажанням зробити  лівий поворот.
При виїзді з вулиці на одному стовпі встановлені знаки.
Зверху  5,7,2 ( Виїзд на дорогу з одностороннім рухом. стрілка показує наліво). Під цим знаком висить знак 2,1 (Дати  дорогу).
Я пригальмовую, дивлюсь вправо, пересвідчуюсь що немає транспорту, і починаю рушати.
А ЗЛІВА, проти шерсті по цій  вулиці їхав велосипедист, який перед самим перехрестям  де я виїжджав "дав газку", і я  зачепив йому ( і трохи погнув) заднє колесо.
Як такого  ДТП не було,  він   поїхав майже не зупиняючись, ну і я  не напружувався ( у мене ВАЗ2107 там  бампер нормальний... нічого не сталося)

Зав'язалась дискусія з друзями велосипедистами щодо  даної ситуації.
Я кажу що " не повинен був дивитися наліво", бо  знаки мені показують що я повинен  дати дорогу ТЗ, а транспортні засоби по цій дорозі можуть їхати  ВИКЛЮЧНО справа на ліво... Усі  заходи щодо переїзду перехресть я виконав (  зупинився пересвідчивсяі т.д.)..
п 1.4. ПДР  глаголить " Кожний учасник дорожнього руху має право розраховувати на те, що й інші учасники виконують ці Правила".  Саме тому  мені в  голову навіть  і не могло прийти  дивитися наліво, бо   звідти  автівки не їздять.

Друзі велосипедисти говорять що  знак 5,7,2 суто інформаційний, і головний тут  знак 2,1, і я ПОВИНЕН був пропустити ВЕЛОСИПЕДИСТА, який порушуючи Правила їхав по цій вулиці ( по суті  головна).

Зловивши  ДАІшника та обмалювавши ситуацію, я отримав відповідь що  "велосипедист на 100% неправий"  але  він поспішав, і тому не дав мені "аргументів, підтверджень" чому саме так..

Дуже прошу висловитись   по баченню цієї ситуації. Буду вдячний.
Як то кажуть -  "но чтобы была такая бумажка, при наличии которой ни Швондер, ни кто другой не мог бы даже подойти к двери моей квартиры. Тщательная бумажка. Фактическая. Настоящая! Броня." 
Ну  або пояснити що  можливо я був неправий...

Дякую..
З,І, Картинку знаку можна тут якось вставити ?

Offline Hamstell

• Hero Member
  • карма +239/-9
  • Чернігів
6.7. Велосипедисти повинні виконувати вимоги цих Правил, що стосуються водіїв

Offline ivansstef

• Newbie
  • *
  • карма +0/-0
Ну це  так...  Але   питання саме "пропуску" на перехресті даного  порушника-велосипедиста..

Offline vad160568

• Hero Member
  • карма +297/-25

Я пригальмовую, дивлюсь вправо, пересвідчуюсь що немає транспорту, і починаю рушати.

Я кажу що " не повинен був дивитися наліво", бо  знаки мені показують що я повинен  дати дорогу ТЗ, а транспортні засоби по цій дорозі можуть їхати  ВИКЛЮЧНО справа на ліво... Усі  заходи щодо переїзду перехресть я виконав (  зупинився пересвідчивсяі т.д.)..
п 1.4. ПДР  глаголить " Кожний учасник дорожнього руху має право розраховувати на те, що й інші учасники виконують ці Правила".  Саме тому  мені в  голову навіть  і не могло прийти  дивитися наліво, бо   звідти  автівки не їздять.

Друзі велосипедисти говорять що  знак 5,7,2 суто інформаційний, і головний тут  знак 2,1, і я ПОВИНЕН був пропустити ВЕЛОСИПЕДИСТА, який порушуючи Правила їхав по цій вулиці ( по суті  головна).

Зловивши  ДАІшника та обмалювавши ситуацію, я отримав відповідь що  "велосипедист на 100% неправий"  але  він поспішав, і тому не дав мені "аргументів, підтверджень" чому саме так..

Вам повезло, что велосипедист не пострадал и все обошлось. Посмотрите раздел ПДД - Движение транспортных средств со спецсигналами. В нем говорится, что водители таких ТС средств могут отступать от требований 8 раздела ПДД, который называется регулирование дорожного движения. В этом разделе указано, что регулирование дорожного движения осуществляется при помощи дорожных знаков. Итого Вы могли въехать не только в нарушителя велосипедиста, но и в скорую помощь, ментовский пепелац, пожарку или технологическое ТС средство  с оранжевым маячком, у которого прав конечно поменьше, но под кирпич против шерсти заехать может. Берегите себя.
« Останнє редагування: 07 Липня, 2014, 18:00:41 від vad160568 »
Quodcunque aliquis ob tutelam corporis sui fecerit jure id fecisse videtur

Offline ЖК

• Hero Member
  • карма +51/-7
  • Кременчуг
Вимога дати дорогу (як і всі інші вимоги Правил) не містить жодних виключень стосовно порушників ПДД. Отже, Ви повинні були пропустити того велосипедиста. Все, що варто було б сказати (і що не варто, також) з приводу колізії такого плану, можна почитати в обговоренні «ДТП ім. Андре Тана» десь у глибинах нашого форуму.

Offline DarkDart

• Hero Member
  • карма +258/-31
  • Киев
з  бажанням зробити  лівий поворот.
мені в  голову навіть  і не могло прийти  дивитися наліво
Странное нежелание смотреть в направлении движения...

Offline ivansstef

• Newbie
  • *
  • карма +0/-0
Вам повезло, что велосипедист не пострадал и все обошлось. Посмотрите раздел ПДД - Движение транспортных средств со спецсигналами. В нем говорится, что водители таких ТС средств могут отступать от требований 8 раздела ПДД, который называется регулирование дорожного движения. В этом разделе указано, что регулирование дорожного движения осуществляется при помощи дорожных знаков. Итого Вы могли въехать не только в нарушителя велосипедиста, но и в скорую помощь, ментовский пепелац, пожарку или технологическое ТС средство  с оранжевым маячком, у которого прав конечно поменьше, но под кирпич против шерсти заехать может. Берегите себя.

Ок..  Це ясно ( про спецтранспорт)
Але не до кінця зрозумів при чому тут  велосипедист до  автотранспорту з СПЕЦСИГНАЛАМИ.  він немав НІ проблискових маячків,  ні інших  означень "спецтранспорту"

Буду  берегти Дякую.

Offline ivansstef

• Newbie
  • *
  • карма +0/-0
з  бажанням зробити  лівий поворот.
мені в  голову навіть  і не могло прийти  дивитися наліво
Странное нежелание смотреть в направлении движения...

Ну я ж написав  чому саме не дивився.. Точніше  я дивився в  бік звідки  їде транспорт....
  Не відмазуючись  запитаюсь..  Знак 5,7,2 я так зрозумів тут взагалі роллі не грає ніякої ? Він  для краси ?
Дякую за відповідь

Offline DarkDart

• Hero Member
  • карма +258/-31
  • Киев
Ну я ж написав  чому саме не дивився.. Точніше  я дивився в  бік звідки  їде транспорт....
  Не відмазуючись  запитаюсь..  Знак 5,7,2 я так зрозумів тут взагалі роллі не грає ніякої ? Він  для краси ?
Дякую за відповідь
Никакие знаки и пункты роли не играют - во время движения надо смотреть, куда едешь!
В Вашем случае, налево - это в направлении движения.

ЗЫ "Не смотрел" и "не видел" - худшие объяснения, которые можно придумать при разборе ДТП.

Offline gtc

• Hero Member
  • карма +315/-40
  • карма? не, не слышал...
Зловивши  ДАІшника та обмалювавши ситуацію, я отримав відповідь що  "велосипедист на 100% неправий"  але  він поспішав, і тому не дав мені "аргументів, підтверджень" чому саме так..
Даїшнику вірити - себе не поважати.
Велосипедист сам по собі неправий, але при ДТП той даїшник 100% буде робити винуватим Вас, причому ніби законно. (По-перше тому, що з Вас є що взяти і Вам є що втрачати, на відміну від велосипедиста).

Сама по собі ситуація мутна і неоднозначна по ПДД, тому головне питання при ЧЕСНОМУ розборі такого ДТП буде - "чи мам технічну можливість уникнути зіткнення", тобто для Вас - чи міг подивитись наліво перед здійсненням маневру, побачити велосипедиста і виконати
Цитувати
10.1. Перед початком руху, перестроюванням та будь-якою зміною напрямку руху водій повинен переконатися, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху.

Offline gtc

• Hero Member
  • карма +315/-40
з приводу колізії такого плану, можна почитати в обговоренні «ДТП ім. Андре Тана» десь у глибинах нашого форуму.
Так, дуже показова подія.
А ще було ДТП у ... (забув нік, ніби в Севастополі) - там форумчанин повертав направо на односторонку, а звідти, проти шерсті, заїхавши "под кирпич", валило авто, ще й по ЛІВІЙ (для нього) стороні. І поворот був біля рогу будинку, який закривав форумчанину огляд. Судова епопея на декілька років.
« Останнє редагування: 07 Липня, 2014, 18:41:28 від gtc »

Offline gtc

• Hero Member
  • карма +315/-40
Знак 5,7,2 я так зрозумів тут взагалі роллі не грає ніякої ? Він  для краси ?
Він інформаційно-наказовий для Вас - це лише дозволений Вам напрямок руху.
Пріоритет на перехресті він не визначає.
А ще проти Вас будуть застосовувати таке (я підкреслив):
Цитувати
Нерегульовані перехрестя

16.11. На перехресті нерівнозначних доріг водій транспортного засобу, що рухається по другорядній дорозі, повинен дати дорогу транспортним засобам, які наближаються до даного перехрещення проїзних частин по головній дорозі, незалежно від напрямку їх подальшого руху.
(хоча особисто я вважаю, що в данному випадку тут криво сформульовне речення)

Offline gtc

• Hero Member
  • карма +315/-40
Саме тому  мені в  голову навіть  і не могло прийти  дивитися наліво, бо   звідти  автівки не їздять.
А тепер будете дивитися в УСІ боки?
:)

Offline DarkDart

• Hero Member
  • карма +258/-31
  • Киев
Цитувати
Нерегульовані перехрестя

16.11. На перехресті нерівнозначних доріг водій транспортного засобу, що рухається по другорядній дорозі, повинен дати дорогу транспортним засобам, які наближаються до даного перехрещення проїзних частин по головній дорозі, незалежно від напрямку їх подальшого руху.
(хоча особисто я вважаю, що в данному випадку тут криво сформульовне речення)
Нормально все сформулировано.
Это специально, чтобы любители ТГД не привлекали съезд с ГД.

Offline gtc

• Hero Member
  • карма +315/-40
Это специально, чтобы любители ТГД не привлекали съезд с ГД.
Не пугайте новичка! :)