Автор Тема: Спорный вопрос...  (Прочитано 6235 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline mstyslav

• Hero Member
  • карма +34/-13
Спорный вопрос...
« : 23 Жовтня, 2015, 18:16:12 »
Здравствуйте!
Вопрос:
Есть в ДК журналист Виталий Косенко, так вот он утверждает (в своих видеороликах), что страховку (автоцивилку и т.д) на авто нужно предъявлять только тогда, когда ГАИ составляет на тебя протокол. ….Чем это регламентировано? В ПДД такого нет. (см. ниже п.2.1(ґ) и п.2.4(а))
---------------------------
2.1 Водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі:
a) посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії;
б) реєстраційний документ на транспортний засіб (для транспортних засобів Збройних Сил, Національної Гвардії, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, Держспецзв’язку, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту — технічний талон);
в) у разі встановлення на транспортних засобах проблискових маячків і (або) спеціальних звукових сигнальних пристроїв — дозвіл, виданий Державтоінспекцією МВС;
г) на маршрутних транспортних засобах — схему маршруту та розклад руху; на великовагових і великогабаритних транспортних засобах та транспортних засобах, що здійснюють дорожнє перевезення небезпечних вантажів, — документацію відповідно до вимог спеціальних правил;
ґ) поліс (сертифікат) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Водії, які відповідно до законодавства звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України, повинні мати при собі відповідні підтвердні документи (посвідчення);
----------------------------
2.4 На вимогу працівника міліції водій повинен зупинитися з дотриманням вимог цих Правил, а також:
a) пред'явити для перевірки документи, зазначені в пункті 2.1;
б) дати можливість перевірити номери агрегатів і комплектність транспортного засобу;
в) дати можливість оглянути транспортний засіб відповідно до законодавства за наявності на те законних підстав, у тому числі провести з використанням спеціальних пристроїв (приладів) перевірку технічного стану транспортних засобів, які відповідно до законодавства підлягають обов’язковому технічному контролю.
------------------------------------------------------------
Я прошу прощения, если по этому вопросу уже есть тема. Тогда дайте ссылку. Заранее спасибо за ответ!

Offline vad160568

• Hero Member
  • карма +300/-25
Re: Спорный вопрос...
« Reply #1 : 23 Жовтня, 2015, 18:56:24 »
В Законе обязательном страховании есть кто и в каких случаях может проверять страховку, копья ломаются давно, поскольку ПДР есть подзаконный акт более низкого ранга чем Закон. Были решения судов, которыми отменялись протоколы за отсутствие страховки без составления других админматериалов, но были и противоположные результаты. Гаи не требовали страховку на посмотреть достаточно давно, этим сейчас в Киеве страдает Полиция.
  21.2. Контроль    за    наявністю   договорів   обов'язкового
страхування цивільно-правової відповідальності власників  наземних
транспортних засобів здійснюється:

Відповідними   підрозділами   МВС   України   при   складанні
протоколів щодо порушень правил дорожнього руху ( 1306-2001-п ) та
оформленні матеріалів дорожньо-транспортних пригод;
{ Абзац другий
пункту  21.2  статті  21  із  змінами, внесеними згідно із Законом
N 3565-VI ( 3565-17 ) від 05.07.2011 }

органами Державної   прикордонної   служби  України  під  час
перетинання транспортними засобами державного кордону України.

21.3. При використанні транспортного засобу в дорожньому русі
особа,  яка  керує ним,  зобов'язана мати при собі страховий поліс
(сертифікат).  Страховий  поліс  пред'являється  посадовим  особам
органів, визначених у пункті 21.2 цієї статті, на їх вимогу.

21.4. У  разі  експлуатації транспортного засобу на території
України без наявності  чинного  поліса  обов'язкового  страхування
цивільно-правової  відповідальності  особа  несе відповідальність,
встановлену законом.
{ Стаття 21 в редакції Закону N 586-VI ( 586-17 ) від 24.09.2008 }
Quodcunque aliquis ob tutelam corporis sui fecerit jure id fecisse videtur

Online Александр Васильевич

• Hero Member
  • карма +108/-6
« Reply #2 : 23 Жовтня, 2015, 18:57:05 »
Нет желания при остановке показать все бамняжки- не показывайте, есть желание качать условные права- качайте, но мнение журналиста- его личное. Что вы выиграете? Время?

Offline Hamstell

• Hero Member
  • карма +240/-9
  • Чернігів
« Reply #3 : 23 Жовтня, 2015, 19:35:55 »
Здравствуйте!
Вопрос:
Есть в ДК журналист Виталий Косенко, так вот он утверждает (в своих видеороликах), что страховку (автоцивилку и т.д) на авто нужно предъявлять только тогда, когда ГАИ составляет на тебя протокол. ….Чем это регламентировано? В ПДД такого нет. (см. ниже п.2.1(ґ) и п.2.4(а))

Достатньо  проаналізувати ЗУ "Про дорожній рух", ЗУ "Про міліцію", ЗУ "Про ОСЦПВВНТЗ", КУПАП і питання необхідності дотримання 2.4 відпадуть самі по собі.

ПС. В свій час я дотримувався думки Косенка, поки не зробив вище написане. Всі сумніви відпали.
До речі, досить відомий у вузьких колах :) Караваєв теж по сплину часу змінив свою думку щодо необхідності пред'явлення полісу на протилежну.

Offline Hamstell

• Hero Member
  • карма +240/-9
  • Чернігів
« Reply #4 : 23 Жовтня, 2015, 20:01:32 »

Я прошу прощения, если по этому вопросу уже есть тема. Тогда дайте ссылку.
http://fudd.org.ua/index.php?topic=7192.0
http://fudd.org.ua/index.php?topic=9842.0

Offline vvv

• Hero Member
  • карма +65/-4
« Reply #5 : 23 Жовтня, 2015, 20:13:44 »
Нет желания при остановке показать все бамняжки- не показывайте, есть желание качать условные права- качайте, но мнение журналиста- его личное. Что вы выиграете? Время?
Я выигрываю многое.
1. Сокращаю, в том числе для Вас, количество безосновательных противозаконных остановок на предмет проверить, понюхать и придраться.
2. Время при безосновательных остановках, доказано опытом.
3. Сохраняю таким образом чувство собственного достоинства. Остановка на понюхать и для проверки документов, в том числе полиса, воспринимается мной как унижение и вызывает сопротивление. Бывают случаи, когда в меру обстоятельств приходится все это показывать, но тогда я уезжаю с чувством, что меня окунули в дерьмо и я это позволил.

Online Александр Васильевич

• Hero Member
  • карма +108/-6
« Reply #6 : 23 Жовтня, 2015, 20:20:15 »
Простите, но все равно же остановили! Или вы и не останавливаетесь, заранее зная содержание вопроса?

Offline vvv

• Hero Member
  • карма +65/-4
« Reply #7 : 23 Жовтня, 2015, 20:27:16 »
Простите, но все равно же остановили! Или вы и не останавливаетесь, заранее зная содержание вопроса?
Я законопослушный гражданин и остановится по требованию милиционера обязан. Я не могу знать наперёд причину и законность остановки.  Может ему нужна моя помощь? Чаще всего в таких случаях я и задаю вопрос о помощи, перед тем, как узнать причину остановки. Так же я не могу быть уверен полностью в законности своих действий на дороге.

Offline Игорь9

• Hero Member
  • карма +23/-1
  • "І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь"
« Reply #8 : 23 Жовтня, 2015, 20:40:25 »
Я законопослушный гражданин и остановится по требованию милиционера обязан. Я не могу знать наперёд причину и законность остановки.  Может ему нужна моя помощь? Чаще всего в таких случаях я и задаю вопрос о помощи, перед тем, как узнать причину остановки. Так же я не могу быть уверен полностью в законности своих действий на дороге.
Годик назад на Одесском КП Киева, остановили.Операція зброя, наркотики и т.п.
Настроение у меня класное и я решил его потролить. Хорошо что операция, а как вы будете искать у меня оружие когда сами без оного да и напарник других останавливает! Я вас в 3 секунды щас положу на асфальт и не пикнете. На той стороне минута молчания! Пожалуста права, тех. паспорт, страховку. Даю права и тех.паспорт. А страховку? Я что-то нарушил? Нет?Так и страховки нет. А в ПДД написано что вы обязаны?А в законе о страховании, что нет, Пошёл он за ПДД. Принёс читает мне. Говорю хорошо, но ещё принисите закон о страховке, тоже почитаем! Он: Я не обязан его знать. я ему тогда вы не имеете права тут стоять и вообще работать в ДАЙ. Идите звоните своему начальству проконсультируйтесь на щёт знания законов влияющих на дорожное движение. А ещё постою подожду пока вы их выучите. Вы бы видели его физиономию.
З повагою, Ігор