сама статья проста
Стаття 178. Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п'яному вигляді
Розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення) та в інших заборонених законом місцях, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на розлив дозволена відповідним органом місцевого самоврядування, або поява в громадських місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль, - тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після застосування заходів адміністративного стягнення, - тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалась адміністративному стягненню за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або появу в громадських місцях у п'яному вигляді, - тягнуть за собою накладення штрафу від шести до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до тридцяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Помнится обсуждали и про общественные места:
ЗАКОН УКРАИНЫ № 2899-IV О мероприятиях по предупреждению и уменьшению употребления табачных изделий и их вредного влияния на здоровье населения Принят Верховной Радой Украины 22 сентября 2005 года;
Статья 1. Определение терминов Для целей этого Закона нижеприведенные термины употребляются в следующем значении: общественное место – часть (части) любого здания, сооружения, доступная либо• открытая для посещения населением свободно, по приглашению, либо за плату, постоянно, периодически или время от времени, в том числе подъезды, а также подземные переходы, стадионы;
Есть такое вот мнение:
Питання не в етичності розпивання пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв, питання в законності складання адміністративних протоколів за якоби порушення ст. 178 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення.
Розберем з самого початку, інспектори патрульно-постової служби кажуть, що коли ви розпиваєте пиво на вулиці, на вас буде накладено штраф за порушення ст 178 КУпАП.
Відповідно до ст 9 КУпАП: Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Отож, "за яку законом передбачено адміністративну відповідальність", КУпАП порушити неможливо, можливо порушити закон, за яким передбачено адміністративну відповідальність.
Такий закон є, і має він назву ЗУ "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів "а саме у ст. 15-2: Обмеження щодо споживання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів Забороняється споживання пива (крім безалкогольного), алкогольних та слабоалкогольних напоїв, вин столових:
1) у закладах охорони здоров'я, крім споживання столових вин на території санаторіїв у спеціально відведених місцях; { Пункт 1 частини першої статті 15-2 із змінами, внесеними згідно із Законом
N 2275-VI ( 2275-17 ) від 20.05.2010 }
2) у навчальних та освітньо-виховних закладах;
3) у громадському транспорті (включаючи транспорт міжнародного сполучення), на зупинках транспорту, у підземних переходах;
4) у закладах культури;
5) у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі);
6) у ліфтах і таксофонах;
7) на дитячих майданчиках;

на спортивних майданчиках;
9) у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ. Обмеження щодо споживання тютюнових виробів і відповідальність за їх порушення встановлюються Законом України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення"На час проведення масових заходів сільські, селищні та міські ради в межах відповідної адміністративної території можуть
заборонити або обмежити споживання пива (крім пива у пластиковій тарі), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та куріння тютюнових виробів.
Ще зі школи ми пам’ятаємо 2 принципи в правовому регулюванні, це "дозвільний" та "спеціально-дозвільний"
Дозвільний принцип(дня нас, простих громадян) - дозволено все, що прямо не заборонено законом !
Тому, де заборонено розпивати пиво, алкогольні та слабоалкогольні напої , читаєм у ст. 15-2 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів"
Ще раз наголошую, питання не в етичності, питання в законності складання адміністративних матеріалів на людей, які по факту, не можуть нести за це відповідальність !
.................................
Пр.высказываться по поводу употребления пива на остановке общ. транспорта - таки "мона" или "низзя?"
И как правильно "спрыгнуть" в такой ситуации?