Автор Тема: Как искать адвоката?  (Прочитано 6731 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline stas_net

 • .
 • Hero Member
 • *****
 • Повідомлень: 1784
 • карма +17/-0
 • Івано-Франківськ
  • Украинский Клуб Любителей Немецких бусиков Volkswagen
Re: Как искать адвоката?
« Reply #15 : 19 Липня, 2013, 18:31:01 »
Досить часто головне питання захисту в судах пов'язане з витратою часу на безглузді, нікому не потрібні і немотивовані перенесення засідань.
Взяти наприклад форумну специфіку - ПДР. Як в принципі і специфіку інших позовів до суб'єкта владних повноважень.

Може відбутися по 3-7 засідань, в яких відповідач (мент) тупо не з'явиться жодного разу.  В той самий час зворотній процес (мент проти громадянина) відбувається знААААчно швидше. 2-3 засідання макс.

Тому мабуть потрібно не супер грамотного юриста а якогось такого-собі хлопчика на побігеньках... Звісно з юр. освітою та базовими знаннями - що, коли, куди і в які терміни подавати . Свого часу мав можливість спробувати ( але не спробував) такого типу юриста. Хлопчина працював у одного адвоката чи то помічником, чи то виконавцем. Робив всю дрібну і просту роботу (включно відвідування дрібних судових розглядів і не тільки  >:() але під дахом "солідної" контори. В моєму випадку ця контора просрала мій 100% виграшний позов на 10к у.е. із-за саме "грамотного супер-пупер юриста"- власника цієї контори.

Цих помічників, які роблять 90% всієї роботи часто не оцінюють фінансово і вони йдуть на власні хліби.
Звісно клієнтури немає і в моєму випадку такий колишній помічник згоден був працювати на результат. Тобто оплата ПІСЛЯ вдалого завершення справи.. Тобто він буде ходити на засідання, готувати клопотання з оплатою ПІСЛЯ успішного рішення. І звісно це на етапі відсутності масової клієнтури.


Другий варіант - саме абонплата. Є і таке. Зустрічався. Певна сума в місяць (абонплата) в яку включені певні види , кількість та тривалість юридичних дій  - так би мовити юридичний супровід. Переважно користуються дрібні фірми.


Мій досвід.

Перша справа, років з 5-6 назад. Юридична контора з першого згадування. Позов до архітектури. Домовлено, що оплата відразу, але якщо програє справу, то гроші повертаються. В разі виграшу - відшкодування з архітектури. Виграна справа за 1,5 роки. Гроші відшкодовані за пару місяців.

Друга. Той самий. Позов стосовно шахрайства до власника зем ділянки, якому виплачені гроші а ділянка продана іншому юристу (швидше віддана за борги). В час позову вартість ділянки складала близько 10к у.е.  Гроші моєму юристу заплачені повністю. Справа успішно похована під час розгляду. Хоча був навіть накладений арешт на ділянку.

Третя справа - тут на форумі описана.
Солідна юридична контора яку порадив саме знайомий. Позов склав та подав самостійно, але оскільки не мав можливості бути присутнім на розгляді, взяв юриста. Попередня домовленість - ведення справи + за присутність на слуханнях - 150 грн/слухання в суді, або 2000 за виграш. Офіційно. І звісно покладання ВСІХ витрат на відповідача. Коротко суд виграний, хоча явно не заслугою юриста за 6 засідань/1,5 роки (причому можна було виграти відразу в першому відповідач сам скасував штраф). Маю підозру змови мого юриста. Навіть мій позов переписаний з виключенням відшкодування.

Отак. Всі юристи сво... (99%)
Раніше народ захищали від зеків, а тепер  шоколадних від народу (с)
-

Український Клуб Шанувальників Бусиків Volkswagen

Offline Ол

 • Hero Member
 • *****
 • Повідомлень: 3512
 • карма +448/-11
 • Донецьк - Кривий Ріг
  • Поединок за Закон
Re: Как искать адвоката?
« Reply #16 : 20 Липня, 2013, 23:01:34 »
http://advoffice.ru/2010-09-22-440.html
коли адвокат людині не потрібен

Адвокат точно не потрібен, коли справа ясна та прозора. Наприклад, якщо ви визнаєте, що винні за пред’явленим позовом. Або якщо ви цілком підставно вважаєте себе не винним, але усвідомлюєте, що довести це у суді не зможете.

Приміром, ви позичили у когось гроші під розписку і повернули їх, але забрати свою розписку чи взяти розписку з кредиторів, що ви повернули борг, – забули. І тут ви отримуєте позов про стягнення суми і розумієте, що ваші колишні кредитори-позивачі – рідкісні покидьки, але… Або не самі кредитори, а їхні спадкоємці знайшли розписку в паперах небіжчика, і вирішили або свідомо “роззути” вас повторно, або взагалі щиро впевнені, що ви грошей померлому не повертали. У таких випадках немає сенсу кричати у суді, що “я віддав, мамою клянусь” абощо, бо письмовий доказ не можна спростувати усними свідченнями, і ви лише марно витратите зусилля, час, нервові клітини та гроші на адвоката.

Інша ситуація. Приміром, ви залили сусідів. Суму вам виставляють не дуже велику. Якщо ви розумна людина, до суду не дійде, а ви розрахуєтеся з потерпілим на місці. Або, уявімо, що ви комусь винні гроші за розпискою, а людина з якихось причин хоче отримати ще й судове рішення з цього приводу. Грошей у вас зараз немає, проте ви готові повернути їх пізніше. Скільки б адвокатів ви не наймали, все, що вам вдасться – це лише тягнути час. А у деяких випадках це буде коштувати значно дорожче, аніж взагалі без відвідин суду. Однак, якщо у вас є бодай якісь сумніви з приводу покірного прийняття ситуації, краще все-таки запитати у адвоката, чим вам загрожує судовий розгляд. Важко сказати однозначно. Людина сама має думати, чи все їй зрозуміло.

Ще один приклад – дрібні кримінальні справи. Якщо ви вкрали щось дріб’язкове, когось вдарили без серйозних наслідків, або трішки похуліганили; якщо склад злочину очевидний, а ваш супротивник рівний вам за статусом, – ви витратите гроші на адвоката марно. Інша річ, коли котрась зі сторін – “велике цабе” або людина, здатна продати останні штани, аби лише дошкулити процесуальному супротивнику.

Навіть якщо на вас заявлено величезний цивільний позов, а з вас немає чого взяти (у вас неприватизована квартира, старі меблі у ній, і більше ніякого майна ви не маєте), більше, ніж у вас є, з вас не стягнуть. І немає сенсу витрачати гроші ще й на адвоката. Ви можете запитати в адвоката щодо перспектив, але наймати його, щоб він ходив на судові засідання, – недоцільно.

Ще одне важливе питання – про обсяг адвокатської допомоги. В деяких випадках людина повністю доручає справу адвокатові і забуває про неї, як про страшний сон. Адвокат метушиться, виконує все необхідне: від розсилки листів аж до відвідання судових засідань та складення процесуальних документів. Це – по максимуму. А по мінімуму, адвокат просто пояснить справу і допоможе людині, яка і сама досить обізнана, щоб скласти елементарний документ.

Загальна порада: якщо результат буде аналогічним – що з адвокатом, що без – наймати його не потрібно. У той же час, правильно оцінити ситуацію адвокат допоможе. Добросовісна людина вам одразу скаже, за що саме ви будете їй платити – за гарну пораду та висновки (що порівняно дешево) чи за конкретну роботу, що потребує сил, часу, нервів, досвіду, зусиль, а подекуди – і конфліктів, і безкомпромісності. У цивільній справі адвокат може проаналізувати пред’явлений до вас позов чи допомогти вам написати власний, може дати тактичні та методичні поради стосовно того, як поводитися в судовому засіданні, а може всюди бігати замість вас, відвідувати судові засідання особисто та взагалі вести справу “під ключ”. У кримінальній справі адвокат може ходити в СІЗО до клієнта, носити бутерброди, дізнаватися, як молоде життя і надавати моральну підтримку. Може ознайомитися з матеріалами справи та пояснити вам, які в обвинуваченого шанси. Тим більше, якщо попереднє слідство вже закінчено, якщо ви розумна/осудна людина – батько-мати, брат-сестра, – краще він розповість вам що до чого, і ви самі ходіть до СІЗО – дешевше вийде. Зазвичай нормальна людина після невеличкої консультації здатна сама себе захистити у суді, якщо справа проста, а тому витрачатися на те, щоби адвокат був присутнім в суді, є завим.

Клієнт повинен розуміти точні “розміри” юридичної допомоги та платити лише за те, що йому справді потрібно. Якщо порядний адвокат відчуває, що людина здатна сама захистити свої права чи інтереси родичів, і при цьому є відверто небагатою, він чесно скаже, що наймати адвоката та платити мінімум $50 за судодень зовсім не обов’язково. Тим більше – якщо вже посадили по дріб’язковій справі , то випустять лише після амністії. А якщо сидіти, то все одно за мінімумом санкції, яку зазначено у статті. Тобто немає сенсу витрачати останні гроші, якщо жодних можливостей “відбити” фабулу обвинувачення не існує. Якщо ж у вас є зайві гроші і вам потрібна допомога, аби комусь дати хабара, то адвокат вам потрібен саме для цього, а не для того, щоб відвідувати судові засідання.

Утім все одно, щоб визначити, в якому обсязі вам потрібен адвокат, краще порадитися з кількома і порівняти, що скаже кожен з них.

Практично кожен захисник на елементарному рівні здатен щось порадити у справі з будь-якої галузі. Якщо він ніколи з такою специфікою не зустрічався, адвокат чесно про це скаже і порадить поспілкуватися з більш просунутим у галузі колегою, І це аж ніяк не свідчить про те, що даний юрист недосвідчений чи поганий – просто так склалося: надходили справи певного типу, в яких людина досягла майстерності, і зрозуміла, що клієнтури не бракує саме у такого роду справах. Натомість є фахівці, які займаються досить широким спектром справ, працюють у кількох галузях. Це залежить від кожної конкретної людини. Хтось певними видами справ займався давно, але якщо такі знову трапляться, охоче відновить свої знання.

Іншими словами, право настільки неосяжне, що сказати „Ти поганий юрист, бо чогось не знаєш” – це просто безглуздя. Рівень юриста визначається не тим, скільки справ він може вести з різних тем, а наскільки грамотно він може зібрати докази і викласти їх перед суддею.

Іще одна дуже важлива деталь – моральні якості адвоката. Чи багато вам буде користі від прекрасного фахівця, який змовиться з вашими процесуальними супротивниками, і вони успішно дуритимуть вас удвох? Отож, у деяких випадках, якщо у вас не вистачає грошей на справді відому людину зі сталою репутацією, краще взяти адвоката нижнього рівня, і при цьому бути впевненим у його правдивості.

Щоб зробити правильний вибір, потрібно враховувати безліч факторів. Ніколи не знаєш, що тобі насправді краще. Іноді краще звернутися до студента-юриста, який прагне навчитись і візьме з вас копійки, ніж до сноба з кейсом із крокодилячої шкіри. Останній може поставитися до справи недбало, або ж “здати” вас “із потрохами” процесуальним супротивникам, побачивши, що ви не та людина, яка потім йому відіб’є голову за зраду. Тобто, буває, що адвокат ще й так дивиться на справу: „А чи буде мені щось, якщо я “кину” цього клієнта?” Щоправда, іноді адвокати помиляються – і їм відбивають голову.

Наостанок, декілька висновків. Адвокат точно вам не потрібен тоді і тільки тоді, коли справа для вас повністю зрозуміла та прозора. Участі адоката у справі можна робити дуже різною: повне залучення (це дорожче), або лише разова консультація (це дешевше). Клієнт повинен розуміти точні “розміри” адвокатської допомоги та платити лише за те, чого справді потребує. Краще порадитися з кількома адвокатами і порівняти, що скаже кожен з них. Не довіряйте зовнішнім ознакам: дорогий та дуже професійний адвокат може виявитись людиною низьких моральних якостей, здатною до змов та “кидків”.
Законы должны облегчать жизнь, а не отравлять её.
http://advoffice.ru/
http://www.ostanovkam.net/forum/

Offline Ол

 • Hero Member
 • *****
 • Повідомлень: 3512
 • карма +448/-11
 • Донецьк - Кривий Ріг
  • Поединок за Закон
Re: Как искать адвоката?
« Reply #17 : 20 Липня, 2013, 23:02:38 »
http://advoffice.ru/2010-09-26-442.html
Термінові справи – коли рахунок йде на години!

Іноді, поки людина розбирається з матеріалами справи і придивляється, вона гає час і втрачає все. Втім, ці випадки поодинокі – розглянемо деякі з них.

Якщо вам нанесено суттєві збитки і ви знаєте винуватців, які мають їх відшкодувати, але підозрюєте, сума стягнення виявиться для них завеликою – ви маєте негайно заарештувати майно винуватців. Ворушитись потрібно дуже швидко.

Тут ви вже маєте не шкодувати грошей і звернутися до нормального адвоката. Слід дати йому первинну інформацію (ім’я, номер машини, адресу відповідача) і запитати, чи може адвокат допомогти „пробити”, що це за людина і яке в неї майно. Після цього слід швиденько подати до суду позов чи принаймні заяву про накладення арешту на те майно, аби його не встигли продати. Оце і є той екстримальний випадок, коли „промєдлєніє смєрті подобно”.

В таких ситуаціях не варто йти до міліції. Міліція не буде писати за вас позов і накладати арешт на чиєсь майно – це не її функція. Справа в тому, що порушувати справу про злочин достатньо довго, для цього зазвичай потрібно кілька днів. За ці дні, домовившись з БТІ, можна отримати довідку-характеристику і негайно реалізувати майно.

Уявімо, що вашу машину вдарили вночі. Винуватець втік з місця події, і ви не встигли записати номер його авто.Тоді шукати його треба тільки з міліцією: на машині мають бути сліди зіткнення… Боротися можна лише із знайомим/встановленим злом, якщо ви знаєте, хто вам має щось відшкодувати. Винуватця ж цього разу знайти дуже важко. Тож, встигайте записувати номер машини.

Коли ув’язнюють вашого родича, не пристосованого до життя в тюрмі, – де його можуть бити, калічити і т.д., а він в житті й уколу не міг витримати – ви зобов’язані просто негайно найняти йому адвоката. Причому, бажано, бойового – щоб він зміг прорватися до клієнта і розказати працівникам міліції, що з ними буде, якщо вони катуватимуть підсудного.

Або ще приклад – вас залили чиїсь квартиранти. Тут потрібно негайно провернути масу справ. Насамперед, дізнатись, хто є фактичним власником тієї квартири або квартиронаймачем. Після цього – спонукати ЖЕК, щоб там склали акт, негайно написати позов і, якщо у того, хто вас залив, є хоч якесь майно, вимагати заборони на його відчуження в суді. Бажано все це встигнути за наступний день. Але якщо вас залила якась бабця, у якої зірвало старі крани, і живе вона в неприватизованій квартирі – ви нічогісінько не зможете відсудити. У подібних випадках (над вами живуть алкоголіки, психічно хворі etc.) краще просто застрахувати свою квартиру – збитки ви ні з кого не стягнете.

І взагалі, якщо у вас є щось вразливе і дороге, краще його страхувати. Бо якщо у ваш „Мерседес” в’їде вухастий „Запорожець”, ви нічого не візьмете з його господаря. Він може жити в неприватизованій квартирі, а його „Запорожець” коштує $100 e дуже базарний день.

Коли ви стали легкою жертвою… Скажімо, вас вистежили, склали досьє, виявили, що ви не дуже розумієтеся на юридичних тонкощах – вам ніколи не пізно припинити бути простаком. Головне, вчасно зрозуміти, що з вами коїться щось не те. Навіть якщо у вас немає параної, це зовсім не означає, що вас ніхто не переслідує. Це бізнес.

Наприклад, автомобільний бізнес „полює” на людей середнього достатку (у яких є квартира, машина), і які не демонструють, що можуть постояти за себе і когось відлупцювати. Йдеться про нормальних сімейних людей, які ні у що не встрявають. Саме таку людину зазвичай обирають жертвою. Елементарно візьмуть на дорозі у „коробочку” і зроблять винним. Це дуже просто: їде попереду вас машина з одним шахраєм, інший шахрай „підрізає” ту першу, тікає, перша стає, ви врізаєтеся їй у „зад” – справу зроблено. Нібито ніхто не винен, але винні ви.

Просто так на людей не „полюють” – у ці ігри граються справжні професіонали-водії. Якщо з вами сталася така немотивована ситуація, будьте певні: на вас давно і наполегливо „полювали”. І повірте, що вашу квартиру заарештують максимум наступного ж дня – в них уже давно позов готовий і з усіма суддями домовлено. Єдине, що вам залишиться? – це негайно перевірити, що то за машина, яку ви вдарили. Як правило, це добре пофарбований старий металобрухт з підробленим роком випуску, який, втім, ззовні добре виглядає.

Потрібно уважно придивитися, з ким співпрацюють ваші позивачі – і тягти їх на свою експертизу, щоб довести, що все це підрихтовано. Крім того, ваше авто повинне бути застрахованим. Також слід розповісти про свої здогадки страховому агенту – нехай і страхова компанія цим займається.

Немає захисту від того, що вас вистежують, але ви можете вжити запобіжних заходів – застрахуватися. При цьому потрібно уважно вчитуватися в правила страхування. Інакше може виявитися, що в потрібний момент вам не заплатять через те, що ви пропустили у тексті якусь дрібницю.
 Адже страховики теж хитрі люди. Вони завжди готові взяти вашу страхову премію, але з великими труднощами повертають відшкодування, і намагаються придумати способи, щоб цього не робити. Ви якійсь папірець підмахнули і думаєте, що застраховані від усього на світі. А насправді виявляється, що ви застраховані від цунамі, яке ніколи в житті не станеться, але не застраховані від того, що в когось в’їдете. Це старе хороше шахрайство: страхувати щось, наприклад, від блискавки. Зрозуміло, що ніяка блискавка в той завод не влучить, але перерахування в якості премії неймовірної суми – річ більш як бажана. Це знайомий спосіб „відмивання” грошей – страхувати від того, чого ніколи не може бути.

На людину скрізь чатує небезпека. Утім треба просто збагнути, що таке може статися, щоб потім для вас це не стало шоком.

Тетяна Монтян
Законы должны облегчать жизнь, а не отравлять её.
http://advoffice.ru/
http://www.ostanovkam.net/forum/

Offline Ол

 • Hero Member
 • *****
 • Повідомлень: 3512
 • карма +448/-11
 • Донецьк - Кривий Ріг
  • Поединок за Закон
Re: Как искать адвоката?
« Reply #18 : 20 Липня, 2013, 23:03:30 »
http://advoffice.ru/2010-09-26-445.html#more-445
Де шукати адвоката?

В Україні немає єдиного органу, який робив би рейтинги адвокатів, адвокати у нас перебувають “у вільному плаванні”. Тому ніколи не можна достеменно сказати, хороший адвокат чи поганий – на лобі це не написано. На слова знайомих можна покладатись, але обережно (якщо хтось ефективно допоміг вашим знайомим, це зовсім не означає, що так само добре людина допоможе і вам; і навпаки, не слід відмовлятися від послуг конкретного адвоката лише тому, що він не допоміг вашим знайомим. Під час роботи він міг зіткнутися з обставинами непереборної сили: безпредєльщик-суддя, занадто круті процесуальні супротивники тощо).

Сьогодні мало хто шукає адвоката в юридичній консультації. Але якщо ви зовсім нікого не знаєте, і жоден знайомий порадити не може, ви ніколи в житті з цим не стикалися, довіряйте власному здоровому ґлузду.

Зазвичай нормальний адвокат, побачивши, що перед ним – зовсім не обізнана людина, дасть їй десятихвилинну консультацію навіть безкоштовно. Якщо ж він відразу каже, скільки це буде коштувати, тут щось не так. Не може адвокат наперед знати, скільки буде коштувати послуга. Звичайно, що за одноразову консультацію у першій-ліпшій юридичній конторі вам доведеться заплатити, але порядний адвокат відмовиться брати копійки у розгубленої людини з вулиці.

Гарна порада для людей, в яких обмаль коштів – порозпитувати старшокурсників юрфаку. Непоганий варіант підійти до більш-менш просунутої секретарки в суді, не дуже молодої, але не занадто старої, і запропонувати їй заробити ті ж 20–50 грн. Якщо у вас гроші є і ви довіряєте власному глузду, походіть приміщенням районного суду і подивіться, хто вам більше подобається на вигляд. Спостерігайте, що робиться навкруги, слухайте, спілкуйтеся з людьми. Можуть знайтися люди, які вам щось порадять; не виключено, що ви натрапите на адвоката, який з нудьги “за спасибі” напише вам чернетку позову.

Не обов’язково, що в найкрутішій фірмі, заможній всередині, сидять найрозумніші адвокати. Цілком імовірно, що татусь зробив синочкові старт у бізнесі. А може, у адвокатуру бавиться чиясь коханка чи коханець. І навпаки, ви можете зустріти професіоналів в далеко не респектабельній конторі. Буває, що фахівець щойно пішов з міліції, прокуратури, суду і тільки-но зайнявся приватною практикою.

Звісно, враховувати зовнішність потрібно, але особливу увагу слід звертати все-таки на те, які вам людина дає поради.

Це стосується як чоловіків, так і жінок-адвокатес, які до своєї зовнішності байдужі, і тим більше їм байдуже, яке враження вони справляють на клієнта. Такі люди трапляються в усіх професіях. Ви можете прийти до лікаря, який бачити вас не хоче, швиденько випише рецепт і, не дослухавши симптоми, вижене вас геть, і виявиться, що вам це допомогло. А можна натрапити на справжню “лялечку”, яка вас про все розпитає, проте вилікуватися від її порад вам навряд чи вдасться. Буває, що професіональний рівень людей з “непривабливим інтерфейсом” значно вищий. Якщо їм не потрібно пускати пилюку в очі, і при цьому вистачає на життя, значить, не такі вже вони й погані.

Слід також пам’ятати, що ціну всім професіоналам знають їхні колеги. І ви можете неприємно здивуватися, якщо наймете привабливого, вишукано вбраного адвоката, а потім побачите скептичну усмішку і радість в очах ваших процесуальних супротивників. Застосовуйте свій життєвий досвід – не все те золото, що блищить. У стічній канаві теж золото буває – рідко, але буває. Знов-таки, орієнтуйтеся на свій рівень: якщо у вас немає грошей, не треба звертатися в дуже дорогу контору – шукайте на своєму рівні, і ви обов’язково знайдете людину, яка нічим не гірша за інших, нормальний спеціаліст, але недостатньо зухвалий і не вміє себе подати.

Якщо вам і самому вистачає куражу, ви можете найняти собі спокійного адвоката, який даватиме поради і розповідатиме, як краще застосовувати вашу зухвалість. Натомість, якщо ви людина спокійна та скромна і не вмієте сказати через міцне слово, краще найняти „зірвиголову”, який здатен одним своїм виглядом впливати на процесуальних супротивників.

Найголовніша порада щодо адвоката: з одного боку, не будьте занадто самовпевненими і намагайтеся знайти кваліфіковану юридичну допомогу. З іншого боку, не ставтеся до адвоката як до гуру, використовуйте власний розум і життєвий досвід. Шукайте паритет між двома крайнощами. І завжди думайте власною головою: це ВАША справа, а не адвоката, і саме ви відповідальні за прийняття рішень.

Не намагайтеся зробити так, аби хтось прийняв рішення за вас, вимагайте, щоб вам пояснили шляхи, розказали, куди вони ведуть – але шлях ви маєте вибрати самі. Ніхто за вас цього робити не буде. Не вимагайте від людини слів: “Роби так, так чи так”, робіть свій вибір самі. І надто дбайливо треба ставитися до вибору адвокатів, бо наші громадяни примудряються взуття собі на базарі вибирати ретельніше, ніж адвоката для захисту своїх інтересів чи інтересів своїх близьких.

Тетяна Монтян
Законы должны облегчать жизнь, а не отравлять её.
http://advoffice.ru/
http://www.ostanovkam.net/forum/

Offline Ол

 • Hero Member
 • *****
 • Повідомлень: 3512
 • карма +448/-11
 • Донецьк - Кривий Ріг
  • Поединок за Закон
Re: Как искать адвоката?
« Reply #19 : 20 Липня, 2013, 23:04:23 »
http://advoffice.ru/2010-09-26-449.html
Мотиви пошуку адвоката

Якщо у вас є бодай якісь сумніви стосовно справи та її наслідків – не потрібно робити поспішних висновків і нервуватись. Можливо, те, що вас так схилювало, насправді не варте навіть ламаної копійки.

Скажімо, ви отримали поштою позовну заяву: хтось до вас за щось позивається. Причому ви можете взагалі анітрохи ні про що не знати. Візьмемо трагічну історію. Мати, син якої загинув, отримує позовну заяву від жінки. Остання запевняє, що вона жила з покійним до його смерті у фактичному шлюбі, і мати винна їй половину спадщини, – а складається вона, наприклад, з двох квартир.

Зрозуміло, якщо ви юрист, то просто посмієтеся з позову. Ви дізнаєтеся, що то за жінка, який суддя веде справу, хто стоїть за позивачкою і хто нацькував її на цю справу – і знатимете, що робити. А якщо не юрист – ви можете отримати від цього просто дикий шок.

Інша ситуація. Ви купили у когось квартиру. Після цього до вас приходить позов, в якому ви є одним з десятка відповідачів, і зрештою виявляється, що квартиру неправильно приватизували. Ви вже п’ятий покупець, а відберуть її саме у вас – попри те, що ви нічого поганого не вчинили.

Тобто, ви потрапили у певну ситуацію. Вам варто замислитися, чи вистачає вам знань, чи розумієте ви повною мірою, що відбувається – і чи не занадто ви самовпевнені:)

Якщо я йду повз будинок, і мені на голову хтось кидає яйце, то зазвичай позиватися у цьому випадку не варто. Але – все залежить від того, куди потрапило це яйце. Може бути, що спершу хтось гукнув, ви підняли голову – і тут у вас полетіло яйце, яке потрапило в око і порізало роговицю. Тут все залежить від наслідків, яких ви очікуєте від свого позову.

У кожної людини своє розуміння мінімальної шкоди, мінімуму. Одна людина не буде позиватися через втрачені $5 тис., бо заробить значно більше, ніж якщо витрачатиме час на біганину по судах.
 Вона розбереться вже тоді, коли прийде судовий виконавець. Інша людина в цьому випадку найме адвоката, дасть доручення, домовиться про суму винагороди і забуде про цю справу. А є люди, які переймаються через будь-яку дрібницю: наймуть адвоката з дорученням, але будуть ходити поруч з ним, супроводжувати його на всі засідання суду і набридати запитаннями. І усе це – навіть у випадках, коли з них намагаються стягнути якусь 1000 гривень.

Тетяна Монтян
Законы должны облегчать жизнь, а не отравлять её.
http://advoffice.ru/
http://www.ostanovkam.net/forum/