Автор Тема: Регистрация ТС после 01.01.2013  (Прочитано 20836 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline just

 • Hero Member
 • *****
 • Повідомлень: 1408
 • карма +74/-4
 • Бумеранг делает из нападающего жертву!
Re: Регистрация ТС после 01.01.2013
« Reply #15 : 07 Березня, 2013, 14:02:55 »
Не берусь судить о достоверности, но где-то так.

Оформлення авто за новими правилами
7 березня 2013  АвтоТревел

При купівлі нових авто особливих проблем при реєстрації немає, але от якщо авто купується з рук, автомобілісту доведеться побавитися - процедура реєстрації для тих, хто займається цим вперше, виглядає досить заплутаною і тривалою. У минулі роки подібні допомагали вирішувати питання так звані прискорювачі - посередники між МРЕВ та автовласником, які за певну суму допомагали заповнювати документи і працювали провідниками в заплутаних лабіринтах приміщення Державтоінспекції, пише Сегодня.ua.

Але в 2012 році Кабмін кілька разів вносив зміни в процедуру оформлення транспортних засобів, а у жовтні минулого року були прийняті зміни до Податкового кодексу: зокрема, скасовано 3%-збір від вартості автомобіля при його перепродажу.

Що в підсумку змінилося, і як тепер зареєструвати автомобіль? З цими питаннями журналісти звернулася до начальника столичного МРЕВ-5 Валерія Делікатного. Також вони попросили допомогти розібратися з документами адвоката Олексія Святогора і самі спробували зняти б/в автомобіль з обліку і зареєструвати його на нового власника.

Забігаючи наперед відзначимо, що процедура дійсно спростилася, проте назвати її ідеальною або хоча б зручною язик не повертається. Очевидно, законодавцям потрібно продовжувати роботу щодо спрощення алгоритму. Адже в разі будь-якої нестандартної ситуації (наприклад, при купівлі авто за дорученням) ходити від віконця до віконця і стояти в чергах автовласникові доведеться довго. А витрати, котрі при цьому виникатимуть, складно назвати доступними для небагатого автомобіліста.

Що спростив Кабмін

Згідно з минулорічними змінами, багато чого з того, що створювало "головний біль" для автомобілістів, скасували. Журналісти вибрали 7 головних змін.

1. Експертизу авто при його реєстрації або зняття з обліку тепер замовляти необов'язково.

2. Якщо авто змінює власника, то номер можна залишити і старий. Однак це можливо лише в тому випадку, якщо новий господар живе в тому ж регіоні, що і колишній. Також при продажі авто можна залишити номери собі, щоб потім встановити їх на нове авто. У цьому випадку номера при знятті ТЗ з обліку потрібно здати в МРЕО на зберігання.

3. Міняючи адресу, відновлюючи втрачені документи або змінюючи їх (наприклад, через зміну прізвища), авто в МРЕВ тепер можна не показувати.

4. Продаючи авто (або роблячи подарунок), тепер не потрібно знімати його з обліку, але при наявності документа, що підтверджує законність його придбання (договір купівлі-продажу, рішення суду тощо). Можна прямо переоформити ТЗ на нового власника.

5. Зареєструвати авто можна в будь-якому регіоні, незалежно від прописки його господаря.

6. Тепер вам не можуть відмовити в реєстрації, якщо ви не сплатили всі штрафи.

7. Найголовніше - при оформленні ненового автомобіля (який вже був зареєстрований на території України) тепер не потрібно платити 3%-ний збір до Пенсійного фонду. У попередні роки саме цей збір був пов'язаний з головними складнощами: і дорого, і було бажання дати хабар, щоб авто оцінили дешевше.

Як оформити авто по-новому

Давайте змоделюємо ситуацію по переоформленню б/в автомобіля.

Крок 1. Зняття з обліку авто продавцем. Власник авто пише заяву про те, що йому потрібно зняти авто з обліку. У МРЕВ йому "мітять" техпаспорт - якщо він старого зразка (паперовий, з ламінацією), то його розрізають і ставлять позначку про зняття з обліку, якщо нового зразка (пластиковий), то відрізають куточок і видають облікову картку. Також потрібно отримати транзитні номера (з ними можна їздити до 2 місяців).

Крок 2. Оформлення угоди купівлі-продажу. Існує три варіанти законного продажу авто. По-перше, через комісійний магазин або брокера (потрібно заплатити за послуги з оформлення довідки-рахунка близько 1 тис. грн). Відзначимо, що якщо ви не є власником автомобіля, а дієте від його імені за дорученням, то довідку-рахунок виписати на себе не можна (не можна продати авто самому собі) - вписують дані родича. І надалі для того, щоб він оформив автомобіль на вас, потрібно або привезти його, або отримати довіреність на право діяти від його імені. Саме тому при купівлі автомобіля по генеральній довіреності найкраще вписувати в неї відразу два імені - своє і родича. Крім того, в ДАІ можуть зажадати нотаріально завірену копію довіреності - її також краще зробити при отриманні генеральної довіреності, щоб потім не шукати нотаріуса біля МРЕВ.

По-друге, в нотаріуса можна укласти договір купівлі-продажу (ця послуга коштує близько 800 грн). Відзначимо, що нотаріус вимагає письмову згоду іншої людини (якщо продавець перебуває в шлюбі) і оригінал Свідоцтва про реєстрацію шлюбу.

Крок 3. У МРЕВ. Упродовж 10 днів після купівлі авто необхідно поставити його на облік. Для цього потрібно написати заяву, подати у віконце для реєстрації договір купівлі-продажу (або довідку-рахунок), паспорт, ідентифікаційний код і транзитні номери разом з квитанціями про оплату послуг МРЕВ (до 700 грн). Співробітник МРЕВ оглядає авто, а також перевіряє його по базах даних - якщо воно не не в розшуку (або під арештом), новому власникові видають техпаспорт на його ім'я.

Авто-двійники

В Україні діє схема легалізації авто методом створення автомобіля-двійника. Під викрадений або нерозмитнений автомобіль підбирають такий же (за кольором, типом кузова) і за допомогою своїх людей в ДАІ або на СТО з'ясовують дані техпаспорта.

Після цього номер кузова перебивають і друкують підроблений техпаспорт (при сучасному розвитку техніки це нескладно). У підсумку з'являються дві ідентичні машини. Так як довіреність сьогодні не є обов'язковим документом, а при зупинці авто даішники проводять звірку номерів рідко, то на "двійнику" можна їздити роками, а власник "оригінального" авто про це може і не підозрювати. Більш того, часто про це не підозрює і новий власник, який вважає, що купив авто за дорученням.

Проблеми виникають при спробі зняти таке авто з обліку або перереєстрації. Якщо таку машину виявляють, її забирають на штрафмайданчик, і покупцеві авто доведеться через суд доводити, що він є добросовісним покупцем, а потім намагатися легалізувати авто. Якщо воно не числиться як крадене, це може закінчитися успішно, але займе багато часу, нервів і грошей (доведеться заплатити і за розмитнення). Прикмета шахрая: продаж авто за дорученням на 40% дешевше ринкової вартості.

За що можуть "завернути" авто

Іноді можуть виникати непередбачувані проблеми.

Прострочені штрафи. Хоча законодавством не передбачена можливість відмовити автовласникові в реєстрації / перереєстрації авто за несплачені штрафи ДАІ, часто бувають випадки, коли автомобіль затримують саме з цієї причини. Справа в тому, що якщо Державтоінспекція не отримує підтвердження про оплату штрафу, вона звертається до виконавчої служби. У цьому році часто бувало, коли держвиконавець навіть за несплачені 255 грн (мінімальний штраф за перевищення швидкості) заарештовує все майно боржника, а автомобіль оголошував в розшук.

Якщо співробітник МРЕВ виявляє такий автомобіль, то його затримують до приїзду держвиконавця, а вже той забирає його на штрафмайданчик. Арешт на автомобіль може бути накладений і з якоїсь іншої причини, наприклад, в ході судової тяганини з банком (якщо машина купувалася в кредит і він до кінця не виплачений).

Викрадений автомобіль. Якщо співробітник МРЕВ виявляє перебиті номери або інші невідповідності з даними техпаспорта (або сам техпаспорт підроблений), то авто перевіряють по базі на предмет викрадення. Якщо авто було викрадене, викликається патруль, складається заява працівником, який це виявив. Потім працівникові міліції віддають доповідну записку, водія можуть затримати до з'ясування обставин. У МРЕВ залишається копія записки. Водія разом з авто та документами доставляють до райвідділу, де вже міліція приймає рішення про порушення кримінальної справи.

ГБО. Якщо на автомобіль встановлено газобалонне обладнання, доведеться побігати. Річ у тому, що це вважається переобладнанням, яке потрібно реєструвати в ДАІ (міняти техпаспорт), що роблять далеко не всі. У підсумку при перереєстрації потрібно спочатку замінити старий техпаспорт на новий із записом "встановлено ГБО", тут же знищити новий техпаспорт (зняти машину з обліку) і одержати інший з даними нового власника.

Щоб не платити двічі за заміну техпаспорта, простіше під'їхати на СТО, де ставили газ, і там взяти документи про те, що машину переобладнали, наприклад, за день до цього (це коштує 100 грн), а тоді вже їхати в МРЕВ знімати її з обліку. Річ у тому, що законодавство дозволяє реєструвати ГБО не відразу, а протягом 10 днів.

П'ять нестандартних ситуацій при оформленні авто в МРЕВ

1. Спадок. Випадків, коли людина отримала авто в спадок від далекого родича, але не може ним користуватися, оскільки загублений техпаспорт (у померлого дізнатися місцезнаходження документа неможливо), дуже багато. У лютому 2012 року Кабмін прийняв зміни, які дозволяють зняти авто з обліку на підставі свідоцтва про право успадкування. Отримувати новий техпаспорт (на померлу людину) при цьому не потрібно.

2. Нове прізвище. Дуже часто жінки після зміни прізвища не змінюють права і техпаспорт, що згодом виливається в додаткові клопоти при оформленні авто - замінити документи все одно доведеться, але займе вся процедура набагато більше часу. При заміні прав при зміні прізвища складати іспити не потрібно, а зробити це водій зобов'язаний протягом 10 днів (правда, у співробітника ДАІ на дорозі немає можливості виявити таке порушення - громадянський паспорт водій з собою возити не зобов'язаний).

3. Нерозмитнений автомобіль. У минулому році в Україні з'явилася нова схема відходу від необхідності розмитнювати автомобіль. Суть схеми в тому, що авто ввозиться без розмитнення на правах тимчасового ввезення на 1 рік. Дана процедура регламентована Стамбульською конвенцією про тимчасове ввезення, а терміни перебування - Митним кодексом України. Для відповідності вимогам конвенції авто оформляється на литовську або польську фірму і, відповідно, господарем є вона. Водій (покупець ТС) оформляється в штат фірми і отримує трудовий договір, путівки, відрядження. ДАІ в тому випадку, якщо виявляє на дорозі такий автомобіль, відразу викликає на місце "злочину" співробітника Держмитслужби. У цьому році були прецеденти, коли митники забирали такі авто на штрфмайданчики, але потім програвали суди і були змушені повертати автомобілі.

4. Биті номери. Старі автомобілі іноді проблематично зняти з обліку, оскільки одна чи кілька цифр номерів двигуна та / або кузова не читаються. Це може бути пов'язано з корозією або наслідками ДТП. Проблема вирішується проведенням експертизи, в ході якої встановлюється первинний номер вузла і з'ясовується, чи не було знищення номера умисним. Якщо доведено, що з боку власника ніяких протиправних дій не було, в техпаспорт ставиться відповідна відмітка.

5. Збереження номера. Як повідомлялося вище, законодавство дозволяє зберегти номер і не витрачати гроші на купівлю нового. Для цього достатньо написати в МРЕВ заяву, в якій повинен бути вказаний термін, на який ви хочете зарезервувати за собою номерні знаки, і сплатити 3,6 грн за кожну добу зберігання одного комплекту. Після закінчення строку, зазначеного в заяві, держномери за незатребуваністю стають власністю ДАІ. Врахуйте, що новий номер коштує близько 300 грн - так довго його зберігати немає сенсу.За матеріалами Сегодня.ua
Дьявол рождается из пены на губах ангела, защищающего правое дело.

Offline DarkDart

 • Hero Member
 • *****
 • Повідомлень: 7126
 • карма +281/-31
 • Киев
Re: Регистрация ТС после 01.01.2013
« Reply #16 : 07 Березня, 2013, 16:58:17 »
Чегой-то тут не так. Если договор купли-продажи оформляется у нотариуса, снимать машину с учета теперь нет необходимости. Появилясь процедура перерегистрации в связи со сменой владельца. При этой процедуре, по заявлению старого владельца, можно даже оставить старые номера.

Ходят слухи, что собираются подрихтовать и выписывыыание справки-счета, чтобы можно было не снимать с учета.

Offline geha14

 • Full Member
 • ***
 • Повідомлень: 170
 • карма +3/-1
Re: Регистрация ТС после 01.01.2013
« Reply #17 : 18 Березня, 2013, 17:39:08 »
Правильно ли я понимаю, что при оформлении купчей у нотариуса, авто с учёта не снимается, а сразу оформляется на покупателя? А если учёт другой области? Кто-то уже делал купчую?

Offline mark

 • Hero Member
 • *****
 • Повідомлень: 5583
 • карма +295/-11
Re: Регистрация ТС после 01.01.2013
« Reply #18 : 25 Грудня, 2013, 13:36:34 »
В декабре 2013 года Министерство юстиции утвердило госстандарт на номерные знаки для легкового транспорта, последние дополнения к ДСТУ 4278:2012

Киевские номерные знаки дополнятся буквосочетанием КА наравне с АА, крымские получат индекс КК.

В большинстве случаев буквосочетания для новых номерных знаков строятся по правилу замены первой буквы. Там, где вначале стояла буква А, появилась буква К, буквосочетания с первой буквой В заменили на соответствующие слова с буквой Н, а С – стала украинской буквой I.

Раньше номерами с узкой буквой I могли похвастаться только автомобили Киевской и Полтавской областей. Теперь когорту узких слов пополнили буквосочетания для номерных знаков Черкасской, Черниговской, Черновицкой областей, а также города Севастополя.


Территория| Есть| Добавится
Автономна республіка Крим АК КК
Вінницька область АВ KB
Волинська область АС КС
Дніпропетровська область АЕ КЕ
Донецька область АН КН
Житомирська область AM KM
Закарпатська область AO КО
Запорізька область АР КР
Івано-Франківська область AT КТ
Київська область Al КІ
м. Київ АА КА
Кіровоградська область ВА НА
Луганська область ВВ НВ
Львівська область ВС НС
Миколаївська область BE НЕ
Одеська область ВН НН
Полтавська область ВІ НІ
Рівненська область ВК НК
Сумська область ВМ НМ
Тернопільська область ВО НО
Харківська область АХ КХ
Херсонська область ВТ НТ
Хмельницька область ВХ НХ
Черкаська область СА ІА
Чернігівська область СВ IB
Чернівецька область СЕ IE
м. Севастополь СН IH
-------------------------------------------
Ко мне часто приходят гениальные мысли...
...но меня никогда нет дома :(

Offline Александр Васильевич

 • Hero Member
 • *****
 • Повідомлень: 6063
 • карма +163/-6
Re: Регистрация ТС после 01.01.2013
« Reply #19 : 28 Грудня, 2013, 13:50:27 »
Ну да, буквц добавили, а борзописцы раструбили- ГАИ ВВОДИТ НОВЫЕ НОМЕРА! СПЕШИТЕ ИМЕТЬ!!!

Offline mark

 • Hero Member
 • *****
 • Повідомлень: 5583
 • карма +295/-11
Re: Регистрация ТС после 01.01.2013
« Reply #20 : 18 Червня, 2015, 09:08:22 »
https://igov.org.ua/
с его помощью можно будет  зарегистрировать автомобиль в межрайонных регистрационно-экзаменационных отделах ГАИ. Сначала это будет касаться подержанных автомобилей, а затем – и новых. В данный момент на сайте уже можно оформить справку о (не-) судимости.  На первом этапе пользоваться порталом смогут только жители Днепропетровска и Львова, однако вскоре к ним добавятся и другие города, сообщает www.delo.ua

-------------------------------------------
Ко мне часто приходят гениальные мысли...
...но меня никогда нет дома :(

Offline Hamstell

 • Hero Member
 • *****
 • Повідомлень: 4487
 • карма +250/-23
 • Чернігів
Re: Регистрация ТС после 01.01.2013
« Reply #21 : 18 Червня, 2015, 10:46:20 »
https://igov.org.ua/
с его помощью можно будет  зарегистрировать автомобиль в межрайонных регистрационно-экзаменационных отделах ГАИ. Сначала это будет касаться подержанных автомобилей, а затем – и новых. В данный момент на сайте уже можно оформить справку о (не-) судимости.  На первом этапе пользоваться порталом смогут только жители Днепропетровска и Львова, однако вскоре к ним добавятся и другие города, сообщает www.delo.ua


Кто-то из львовян или жителей Днепра может проверить (получить справку о несудимости)?

Offline Gesha

 • Hero Member
 • *****
 • Повідомлень: 1384
 • карма +51/-0
 • Sonata II
Re: Регистрация ТС после 01.01.2013
« Reply #22 : 18 Червня, 2015, 11:43:35 »
Крок 2. Увійдіть в систему через "BankID" або "Сертифікат електронно-цифрового підпису"

Offline Hamstell

 • Hero Member
 • *****
 • Повідомлень: 4487
 • карма +250/-23
 • Чернігів
Re: Регистрация ТС после 01.01.2013
« Reply #23 : 18 Червня, 2015, 12:09:42 »
Крок 2. Увійдіть в систему через "BankID" або "Сертифікат електронно-цифрового підпису"
Без проблем вошел через карту Привата (супруги)

Offline Loki

 • Hero Member
 • *****
 • Повідомлень: 7086
 • карма +175/-81
  • FB
Re: Регистрация ТС после 01.01.2013
« Reply #24 : 18 Червня, 2015, 12:14:23 »
Крок 2. Увійдіть в систему через "BankID" або "Сертифікат електронно-цифрового підпису"
Без проблем вошел через карту Привата (супруги)
а дальше? там нифига не работает
Everything will be okey in the end. If it's not okey, it's not the end.

Offline Hamstell

 • Hero Member
 • *****
 • Повідомлень: 4487
 • карма +250/-23
 • Чернігів
Re: Регистрация ТС после 01.01.2013
« Reply #25 : 18 Червня, 2015, 12:39:06 »
а дальше? там нифига не работает

Работает по Днепру и Львову
поэтому и спросил:
Кто-то из львовян или жителей Днепра может проверить (получить справку о несудимости)?

Offline gtc

 • Hero Member
 • *****
 • Повідомлень: 11458
 • карма +315/-40
 • карма? не, не слышал...
Re: Регистрация ТС после 01.01.2013
« Reply #26 : 18 Червня, 2015, 12:58:27 »
Да чё там пробовать...

На главной написано так:
Цитувати
9 — послуг доступно онлайн 47 — дуже скоро 492 — в роботі

9 - это с зелененькими кружочками слева,  47 - с желтыми.

Выбираю справку про судимость.

При выборе области зеленым подсвечена только Днепропетровская, а в списке городов - только Дн-ск.
Результат - dn.JPG

При выборе не зеленой области и/или не зеленого города результат lv.JPG

Offline mark

 • Hero Member
 • *****
 • Повідомлень: 5583
 • карма +295/-11
"Сегодня вынес постановление на (заседании) Кабинета Министров и был активно поддержан: использование справок-счетов при оформлении автомобилей отменено", – написал Аваков на своей странице в Facebook.

По словам министра, отныне для регистрации автомобиля на нового владельца достаточно: подписать договор купли-продажи (дарения) продавцом и покупателем лично в любом сервисном центре МВД Украины в присутствии администратора Центра по предъявлению документа, удостоверяющего личность. Стоимость услуги – только обязательные платежи, установленные законом; нотариально удостоверить договор купли-продажи и предоставить его в любой сервисный центр Украины; оплатить обязательные платежи плюс услуги нотариуса.

Для покупателей новых автомобилей в салонах (у юридического лица), как отметил министр, достаточно предоставить в сервисный центр договор, удостоверенный печатью продавца и свои документы, а также оплатить обязательные платежи, установленные законом.

-------------------------------------------
Ко мне часто приходят гениальные мысли...
...но меня никогда нет дома :(

Offline Vodila

 • Hero Member
 • *****
 • Повідомлень: 2090
 • карма +29/-4
Re: Регистрация ТС после 01.01.2013
« Reply #28 : 18 Листопада, 2015, 17:26:19 »
Цитувати


18 листопада український уряд ліквідував Державну автомобільну інспекцію і Міжрайонний реєстраційно-екзаменаційний відділ Державної інспекції безпеки дорожнього руху. Про це сьогодні під час засідання уряду заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

"Сьогодні ми ліквідували ДАІ, сьогодні ми ліквідували МРЕВ, сьогодні ми за рахунок процедур у новій структурі готові повністю змінити механізм і таким чином "приговорити" сьогодні довідки і рахунки і побажати їм стати історією",- заявив Аваков.

За його словами, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк сьогодні вже підписав відповідне доручення.

«Ліквідовано ДАІ, МРЕВ - створені Сервісні центри МВС, змінені процедури - підготовлені купа підзаконних нормативних змін .. І ось сьогодні я вніс постанову до Кабінету Міністрів і вона була активно підтримана: використання довідок-рахунків при оформленні автомобілів СКАСОВАНО!», – написав згодом Аваков у Facebook.

«Головна новина: тепер при оформленні автомобіля в Сервісному Центрі МВС продавцю і покупцю достатньо підписати договір купівлі-продажу в будь-якому сервісному центрі України у присутності адміністратора, який засвідчить особистості учасників угоди на підставі їх документів. Засвідчить – безкоштовно!», – зауважив він.
http://tyzhden.ua/News/151784

Offline mstyslav

 • Hero Member
 • *****
 • Повідомлень: 1152
 • карма +34/-13