Решение Верховного Суда уничтожает страхование гражданско-правовой ответственности в Украине.26.02.2018
Автор: Володарский Вадим Леонидович
Консультация юриста. Бесплатно.
Admixer
Решение Верховного Суда уничтожает страхование гражданско-правовой ответственности в Украине.
Что произошло?
Кассационный Гражданский Суд Верховного Суда в деле № 344/10730/15-ц принял решение (14.02.2018г.), которым подтвердил ранее существовавшую практику Верховного Суда Украины по важному вопросу. Вопрос сводился к следующему.
Пострадавший в ДТП предъявил иск о возмещении ущерба к виновнику ДТП. Последний, возражая против иска, ссылался на то, что его гражданско-правовая ответственность застрахована, а следовательно, возмещать ущерб потерпевшему должна страховая компания. Дело дошло до Верховного Суда. Который и постановил, что отвечать должен именно сам застраховавший свою гражданско-правовую ответственность виновник.
Аргументация Верховного Суда.
Это несколько абзацев правовой аргументации приведём полностью (в части, касающейся обсуждаемой проблемы):
«Доводи касаційної скарги про те, що на момент вчинення дорожньо-транспортної пригоди цивільно-правова відповідальність заявника була застрахована, а тому саме страховик повинен відшкодувати завдану шкоду, є безпідставними, оскільки особа здійснює свої права вільно, на власний розсуд (частина перша статті 12 ЦК України). Особа не може бути примушена до дій, вчинення яких не є обов'язковим для неї (частина друга статті 14 цього Кодексу).
Відповідно до статті 511 ЦК України зобов'язання не створює обов'язку для третьої особи. У випадках, встановлених договором, зобов'язання може породжувати для третьої особи права щодо боржника та (або) кредитора.
Згідно із частинами першою та четвертою статті 636 ЦК України договором на користь третьої особи є договір, у якому боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок на користь третьої особи, яка встановлена або не встановлена у договорі. Якщо третя особа відмовилася від права, наданого їй на підставі договору, сторона, яка уклала договір на користь третьої особи, може сама скористатися цим правом, якщо інше не випливає із суті договору.
Зазначене відповідає правовій позиції Верховного Суду України, викладеній у постановах: від 20 січня 2016 року у справі № 6-2808цс15, від 14 вересня 2016 року у справі № 6-725цс16, про те, що право потерпілого на відшкодування шкоди її заподіювачем є абсолютним і суд не вправі відмовити в такому позові з тих підстав, що цивільно-правова відповідальність заподіювача шкоди застрахована.»
================================================================================
Полная версия материала по ссылке, размер публикации не позволяет вставить в пост целиком.http://protokol.com.ua/ru/reshenie_verhovnogo_suda_unichtogaet_strahovanie_gragdansko_pravovoy_otvetstvennosti_v_ukraine/