Автор Тема: Верховна Рада прийняла закон "Про громадс  (Прочитано 838 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline mark

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 5705
  • карма +354/-21
Документом, зокрема, передбачено надання юридичним особам права об'єднуватися для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних економічних, соціальних, культурних, екологічних та інших інтересів; надання ГО права діяти на всій території України; спрощення державної реєстрації громадських об'єднань.

Законопроект також встановлює, що реєстрація ГО здійснюється безоплатно, а плата справляється за внесення змін до статуту, видачу дубліката оригіналу свідоцтва про реєстрацію чи статуту громадського об'єднання.

Обмежено підстави відмови в реєстрації ГО та скорочено термін їх реєстрації до семи робочих днів; громадські організації і громадські спілки можуть здійснювати діяльність як юридичні особи приватного права, так і без статусу юридичної особи.

Відповідно до закону, ГО зі статусом юридичної особи можуть здійснювати підприємницьку діяльність не лише через створені ними підприємства і товариства, а й безпосередньо, якщо така діяльність відповідає меті ГО та сприяє її досягненню.

Документом визначено також право ГО на участь у роботі консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів, що утворюються органами державної влади, органами влади Криму, органами місцевого самоврядування для проведення консультацій з ГО та підготовки рекомендацій з питань, що стосуються сфери їхньої діяльності.

Закон містить також норму, відповідно до якої громадські організації, легалізовані на момент введення закону в дію, мають протягом п'яти років привести свої статути у відповідність з цим законом на безоплатній основі.

Українська правда

-------------------------------------------
Ко мне часто приходят гениальные мысли...
...но меня никогда нет дома :(