Автор Тема: Порядок переоснащения транспортных средств.(НОВОЕ).  (Прочитано 2949 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline D1241

 • Hero Member
 • *****
 • Повідомлень: 1325
 • карма +0/-0
Упрощен порядок переоснащения транспортных средств.
Уменьшается контроль со стороны государственных органов за безопасностью внесения изменений в конструкцию транспортных средств.
Вчера, 31 мая, Кабинет Министров Украины принял постановление "О внесении изменений в постановления Кабинета Министров Украины от 7 сентября 1998 г. N1388 и от 21 июля 2010 N 607", разработанное во исполнение Закона Украины "О внесении изменений в Закон Украины "О дорожном движении" относительно переоборудования транспортных средств". Об этом сообщает пресс-служба Министерства внутренних дел.

Цель этого акта - уменьшение административного влияния со стороны государства на субъектов хозяйствования, осуществляющих производство хозяйственной деятельности по производству транспортных средств. При этом уменьшается контроль со стороны государственных органов за безопасностью внесения изменений в конструкцию транспортных средств при осуществлении хозяйственной деятельности, связанной с их переоборудованием.

Кроме того, реализация постановления позволит избежать дублирования инструментов государственного контроля при осуществлении осуществления хозяйственной деятельности по производству транспортных средств.

В связи с этим постановлением предусмотрено приведение в соответствие с требованиями законодательства Украины уже существующих документов: Порядка переоборудования транспортных средств, утвержденного постановлением Кабинета Министров Украины от 21 июля 2010 года N607, и Порядка государственной регистрации (перерегистрации), снятия с учета транспортных средств, утвержденного постановлением Кабинета Министров Украины от 7 сентября 1998 года N1388.
http://biz.liga.net/all/transport/novosti/2219071-uproshchen-poryadok-pereosnashcheniya-transportnykh-sredstv.htm

Offline D1241

 • Hero Member
 • *****
 • Повідомлень: 1325
 • карма +0/-0
Вот ссылочка на "порядок переоснащення...."
http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/KP100607.html
Цитувати
ПОРЯДОК
переобладнання транспортних засобів

1. Цей Порядок визначає процедуру переобладнання транспортних засобів, призначених для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування, що призводить до зміни повної маси та її розподілу по осях, розміщення центру ваги, типу двигуна, його ваги і потужності, колісної бази чи колісної формули, системи гальмового і рульового керування та трансмісії, зокрема для роботи на газовому моторному паливі та альтернативних видах рідкого і газового палива (далі - переобладнання транспортного засобу).

2. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:

організація з оцінки відповідності - підприємство, установа, організація незалежно від форми власності, яка проводить оцінювання відповідності транспортного засобу, призначеного для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування (далі - транспортний засіб), що переобладнаний, вимогам правил, нормативів і стандартів України, а також умовам (вимогам), викладеним у документі про погодження переобладнання транспортного засобу (далі - документ про погодження);

спеціально уповноважена організація - підприємство, установа, організація, що погоджує переобладнання транспортного засобу.

3. Переобладнання транспортного засобу проводиться суб'єктом господарювання, який має нормативно-технічну документацію на відповідний вид переобладнання, узгоджену з МВС та Мінтрансзв'язку, і свідоцтво про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, або власником такого засобу в індивідуальному порядку.

Переобладнання транспортного засобу для роботи на газовому моторному паливі та альтернативних видах рідкого і газового палива проводиться суб'єктом господарювання, який має свідоцтво про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху на відповідний вид переобладнання.

4. До переобладнання транспортного засобу власник або його представник подає транспортний засіб за місцем реєстрації такого засобу для проведення огляду реєстраційно-екзаменаційним підрозділом Державтоінспекції МВС, за результатами якого отримує відповідний акт, складений за формою, установленою МВС.

Перед переобладнанням транспортного засобу для роботи на газовому моторному паливі та альтернативних видах рідкого і газового палива огляд такого засобу підрозділом Державтоінспекції МВС не проводиться.

5. Для переобладнання транспортного засобу в індивідуальному порядку власник або його представник подає до спеціально уповноваженої організації заяву про погодження переобладнання транспортного засобу (далі - заява про погодження), в якій зазначаються відомості про транспортний засіб, вид переобладнання, а також технічна та інша інформація, необхідна для проведення переобладнання. До заяви про погодження додаються копії свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та акта проведення його огляду.

6. Спеціально уповноважена організація розглядає заяву про погодження і визначає технічну можливість та умови (вимоги) переобладнання транспортного засобу з урахуванням того, що його конструкція повинна відповідати вимогам щодо забезпечення безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього природного середовища.

Строк розгляду заяви про погодження не повинен перевищувати 10 робочих днів за умови подання документів, передбачених пунктом 5 цього Порядку.

У разі коли подані документи оформлені неналежним чином або містять недостовірну інформацію, власник або його представник має право після усунення зазначених недоліків повторно подати заяву про погодження, яка розглядається в установленому порядку.

7. За результатами розгляду заяви про погодження спеціально уповноважена організація видає документ про погодження або надає обґрунтовану відмову в погодженні переобладнання транспортного засобу.

8. До спеціально уповноважених організацій належать:

державне підприємство "ДержавтотрансНДІпроект";

Центр безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем при МВС.

9. У документі про погодження зазначаються відомості про транспортний засіб і його власника, вид та умови (вимоги) переобладнання транспортного засобу з урахуванням того, що конструкція переобладнаного транспортного засобу повинна відповідати вимогам правил, нормативів і стандартів України.

10. Строк дії документа про погодження становить один рік з дня його видачі.

11. Спеціально уповноважена організація надсилає МВС у встановленому порядку інформацію про виданий документ про погодження для внесення відповідних даних до Єдиного державного реєстру Державтоінспекції.

12. Власник транспортного засобу або його представник забезпечує переобладнання транспортного засобу відповідно до умов (вимог), викладених у документі про погодження.

13. Після переобладнання транспортного засобу в індивідуальному порядку власник або його представник обирає організацію з оцінки відповідності та подає заяву про проведення оцінювання відповідності транспортного засобу, що переобладнаний, вимогам правил, нормативів і стандартів України, а також умовам (вимогам), викладеним у документі про погодження (далі - заява про проведення оцінювання). За результатами такого оцінювання видається сертифікат відповідності для переобладнаних автобусів та акт технічної експертизи або сертифікат відповідності для інших транспортних засобів, що переобладнані.

14. До організацій з оцінки відповідності належать:

випробувальна лабораторія (центр), що має атестат акредитації відповідної галузі;

орган з оцінки відповідності, визнаний та призначений в установленому порядку для проведення процедури сертифікації транспортних засобів;

підприємство, що має (чинний до 31 грудня 2011 р.) сертифікат відповідності державної системи сертифікації УкрСЕПРО з установлення відповідності конструкції транспортного засобу, що переобладнаний, умовам (вимогам), викладеним у документі про погодження.

15. Організація з оцінки відповідності:

розглядає заяву про проведення оцінювання;

проводить в установленому порядку випробовування транспортного засобу, що переобладнаний;

приймає рішення про підтвердження відповідності транспортного засобу, що переобладнаний, вимогам правил, нормативів і стандартів України, а також умовам (вимогам), викладеним у документі про погодження, чи надає обґрунтовану відмову в такому підтвердженні.

Відомості про організації з оцінки відповідності розміщуються на інформаційних стендах реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції МВС.

16. Строк проведення оцінювання не повинен перевищувати одного місяця.

17. Оплата виконаних спеціально уповноваженою організацією та організацією з оцінки відповідності робіт здійснюється згідно із законодавством.

18. Перереєстрація транспортного засобу, що переобладнаний, проводиться реєстраційно-екзаменаційним підрозділом Державтоінспекції МВС відповідно до Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 р. N 1388 (Офіційний вісник України, 1998 р., N 36, ст. 1327; 2009 р., N 101, ст. 3521).

Offline Loki

 • Hero Member
 • *****
 • Повідомлень: 7086
 • карма +175/-81
  • FB
похоже хреново дело. Покращилы
Everything will be okey in the end. If it's not okey, it's not the end.

Offline Favorit

 • Full Member
 • ***
 • Повідомлень: 153
 • карма +1/-1
 • За культуру на дорогах
Может кто-то доступнее объяснить чем грозит данный документ?
Главное правило Дорожного движения - Дай дорогу дураку.

Offline ГМП

 • Hero Member
 • *****
 • Повідомлень: 2052
 • карма +67/-22
 • Живём мы тут хорошо: так нам, дуракам, и надо!
П.8  - монопольно оценивают две конторы.
П13. - хотелось бы узнать соимость "оцынки выдповыдности"

Offline Gesha

 • Hero Member
 • *****
 • Повідомлень: 1392
 • карма +54/-0
 • Sonata II
Газ, это таки "переобладнання транспортних засобів" или нет?

Offline Loki

 • Hero Member
 • *****
 • Повідомлень: 7086
 • карма +175/-81
  • FB
похоже, тепреь точно да
и для регистрации надо снимать с учета и ставить

я так понял
Everything will be okey in the end. If it's not okey, it's not the end.

Offline NiKh

 • Hero Member
 • *****
 • Повідомлень: 512
 • карма +26/-30
Вот ссылочка на "порядок переоснащення...."
http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/KP100607.html
Я так понимаю, начало было ТУТ
И сколько теперь это стоит и какой порядок действий ???

Offline D1241

 • Hero Member
 • *****
 • Повідомлень: 1325
 • карма +0/-0
Кабмин разрешил регистрировать переоборудованный транспорт, как субъектами хозяйствования, так и рядовыми гражданами.
http://bin.ua/news/economics/laws/130413-kabmin-razreshil-registrirovat-pereoborudovannyj.html
Цитувати
Начиная с 11 июня вступило в действие постановление КМУ N471 от 31 мая 2012 года, которым внесены изменения в порядок государственной регистрации (перерегистрации), снятии с учета автомобилей, автобусов, а также самоходных машин, сконструированных на шасси автомобилей, мотоциклов всех типов, марок и моделей, прицепов, полуприцепов, мотоколясок, других приравненных к ним транспортных средств и мопедов.

Как сообщает портал Юрлига, постановлением отменен запрет на регистрацию (перерегистрацию) переоборудованных - путем замены кузова на кузов иной марки, модели, серии или модификации - легковых автомобилей или изготовленных на их базе легковых автомобилей.

Теперь можно будет регистрировать как ТС, переоборудованные субъектами хозяйствования, так и ТС, переоборудованные в индивидуальном порядке.

В первом случае (если переоборудование осуществлялось субъектом хозяйствования) необходимо представить для регистрации свидетельство о согласовании конструкции относительно безопасности дорожного движения, оформленное ГП ГосавтотранспортНИИпроект или Центром безопасности дорожного движения и автоматизированных систем при МВД на соответствующий вид переоборудования. Вместе с ним необходимо представить и сертификат соответствия (для ТС, работающих на газовом топливе - не обязательно), выданным органом по оценке соответствия.

Во втором случае, для индивидуально переоборудованных ТС и переоборудованных для работы на газовом топливе, при регистрации понадобится акт технической экспертизы (который, впрочем, не нужен для регистрации автобусов) или сертификат соответствия, выданный испытательной лабораторией (центром), имеющей аттестат аккредитации соответствующей отрасли и полномочия по проведению проверки технического состояния транспортных средств, или органом по оценке соответствия, или предприятием, имеющим сертификат соответствия государственной системы сертификации УкрСЕПРО.

Offline Александр Васильевич

 • Hero Member
 • *****
 • Повідомлень: 6060
 • карма +213/-24
 А аккредитацию будут иметь 5 фирм, как оценщиков недвижимости?