Автор Тема: Зняття особи з реєстрації місця проживання  (Прочитано 341 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline PAN

 • Hero Member
 • *****
 • Повідомлень: 4684
 • карма +323/-16
Завжди був певен, що існує два шляхи виписки зняття особи з реєстрації місця проживання: добровільний, коли зареєстрована в помешканні особа приходить до органу, що займається реєстрацією громадян, пише заяву та знімається з реєстрації, та примусовий, коли власник житла позивається до суду з метою позбавлення права особи, яка зареєстрована в належному йому помешканні, на користування житловим приміщенням й отриавши це рішення звертається до реєстраційного органу.

А днями на протокол.уа прочитав, що у разі, коли зареєстрована особа не є членом сім'ї власника, то можливе зняття з реєстрації місця проживання з ініціативи власника у досудовому порядку:

Цитувати
...
Існує два шляхи вирішення цього питання: позасудовий та судовий.

Найлегший та найшвидший шлях – за добровільною згодою особи на зняття її з реєстрації місця проживання у вашому житловому приміщенні. В такому разі особа повинна подати заяву до виконавчого органу сільської, селищної або міської ради за місцезнаходженням житлового приміщення, або до центру надання адміністративних послуг за місцезнаходженням житлового приміщення, в якому зареєстрована особа. За надання послуги щодо зняття з реєстрації місця проживання необхідно сплатити адміністративний збір у розмірі 0, 0085 розміру мінімальної заробітної плати (на цей час складає 27 грн. 20 коп.)

Якщо особа, яка не є членом сім’ї власника, не погоджується на добровільне зняття з реєстрації місця проживання, ви, як власник житлового приміщення, можете звернутись до вищезазначених органів із заявою та документами, які підтверджують, що саме ви є власником житлового приміщення (свідоцтво про право власності на нерухоме майно, інформаційна довідка та ін.). Документи, які підтверджують ваше право власності на житлове приміщення є підставою для зняття особи з реєстрації місця проживання.

Слід пам’ятати, що особа, яку без її згоди було знято з реєстрації місця проживання, може звернутись до суду. Отже, позасудовий порядок зняття з реєстрації місця проживання не забезпечує стовідсоткову гарантію остаточності зняття особи з реєстрації.

Інший шлях вирішення питання зняття особи з реєстрації – судовий.
...
На жаль, не пам'ятаю жодного НПА, який би підтверджував вищезазначений факт: Документи, які підтверджують ваше право власності на житлове приміщення є підставою для зняття особи з реєстрації місця проживання.

Тож прошу допомоги: або переконати, що це все-таки красива, але легенда, або ж підказати нормативку, згідно якої власник житла може зняти зареєстрованих в ньому осіб з реєстрації у досудовому порядку.
« Останнє редагування: 19 Червня, 2019, 16:31:34 від PAN »

Offline Zloj_ya

 • Hero Member
 • *****
 • Повідомлень: 2729
 • карма +261/-113
 Думаю, что красивый и желанный фейк. К сожалению.
Каждый в своей жизни хоть раз "наступал на грабли"...  И далеко не каждый мог понять что же с ним произошло...

Offline skos

 • Hero Member
 • *****
 • Повідомлень: 2298
 • карма +181/-99
 • Днепр
Тоже очень актуальная для меня тема.

Offline PAN

 • Hero Member
 • *****
 • Повідомлень: 4684
 • карма +323/-16
Шановний mark, дякую за відповідь. Оскільки органи реєстрації знімають осіб з реєстрації керуючись вказаною Вами ПКМУ 207, то я й вказав, що не пам'ятаю в нормативці норми про зняття з реєєстрації громадян України за заявою власника житлового приміщення лише на основу документу, який підтверджує право власності.
Єдиний випадок примусового зняття з реєстрації без відповідного рішення суду- це додаткове (окрім надання правоустановлюючих документів на житло) надання договору оренди (найму) житлового приміщення (форма якого визначена у ст. 811 ЦКУ) з терміном оренди (найму), що сплив.
Всі інші випадки потребують рішення суду про припинення права користування житловим приміщенням (я не помиляюсь?- на основі акту обстеження домоволодіння або за показами свідків).

Чи все-таки теза зі стартпоста "Документи, які підтверджують ваше право власності на житлове приміщення є підставою для зняття особи з реєстрації місця проживання"  взята не зі стелі?

 
« Останнє редагування: 20 Червня, 2019, 00:31:51 від PAN »