Автор Тема: Попал в ДТП помогите  (Прочитано 4772 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Den_IS

• Newbie
  • *
  • карма +0/-0
Попал в ДТП помогите
« : 05 Лютого, 2012, 20:49:55 »
Добрый вечер.
Недавно попал в ДТП, виновник на месте договариваться не захотел. Вызвали гаи составили протокол.
Обратился в страховую виновника, собрал документы, а виновник ОТКАЗАЛСЯ писать заявление в свою страховую (франшиза 1000 грн), как мне возместить ущерб, куда обращаться?

спс

Offline Hamstell

• Hero Member
  • карма +352/-74
  • Чернігів
Re: Попал в ДТП помогите
« Reply #1 : 05 Лютого, 2012, 20:52:28 »
Вкратце - письменное требование к виновнику (определяется только по решению суда) выплатить франшизу.
Если не реагирует или отказывается - в суд с гражданским иском. Шансы на выигрыш около 90%
"Знаете кому всё так и всё всегда устраивает? Скоту в хлеву и быдлу... Человек же всегда стремится к лучшему и критикует недостатки как системы власти, так и конкретных её представителей"(с)

Online vad160568

• Hero Member
  • карма +751/-634
« Reply #2 : 05 Лютого, 2012, 21:00:55 »
Он сам себе злобный буратина, возмещение вреда придется производить в рамках гражданского процесса, дело достаточно муторное и не быстрое, но для виновника более затратное. Иск о возмещении ущерба подается после признания виновным в ДТП в административном процессе. Для оценки ущерба придется провести и оплатить экспертизу, после взыскать эти средства с виновника, в иск можно включить моральный ущерб и потерю товарной стоимости если авто до 7 лет. До суда машину не ремонтировать, возможно оспаривание суммы в суде и суд может назначить дополнительную экспертизу.
Quodcunque aliquis ob tutelam corporis sui fecerit jure id fecisse videtur

Offline Den_IS

• Newbie
  • *
  • карма +0/-0
« Reply #3 : 05 Лютого, 2012, 21:07:51 »
А не подскажите где можно глянуть пример "Иска о возмещении ущерба"

Online vad160568

• Hero Member
  • карма +751/-634
« Reply #4 : 05 Лютого, 2012, 21:16:50 »
А не подскажите где можно глянуть пример "Иска о возмещении ущерба"
Посмотрите по ссылке, но хочу заметить если нет опыта, то без адвоката обойтись будет сложно.
http://solicitors.kiev.ua/iski/iskovoe-zayavlenie-o-vziskanii-uscherba-po-dtp.html
Quodcunque aliquis ob tutelam corporis sui fecerit jure id fecisse videtur

Offline Ол

• Hero Member
  • карма +455/-12
  • Донецьк - Кривий Ріг
    • Поединок за Закон
« Reply #5 : 05 Лютого, 2012, 21:59:49 »
вот "рыба" иска.
До Ясинуватського районного суду Донецької області

Позивач_1.       Ш-а Богдан Костянтинович,
83012, м. Донецьк,
вул. М-ва 11,
т.м. 095-----69

Позивач_2.        К-ор Д- Вадимівна,
86056, м. Макіївка,
Мкр-н. Зелений, б. , кв. ,
т.м. 095----73

Відповідач_1.   Кравченко Сергій Анатолійович,
Донецька область,
Ясинуватський район,
с. Першотравневе,
вул. Першотравнева, 274

Відповідач_2.  Страхова Компанія «Омега»
04053, Україна,
м. Київ, вул. Обсерваторна, 17а
тел. 0(44) 486 68 16, 486 68 81

Ціна позову:    42500,00

ПОЗОВНА ЗАЯВА
про  відшкодування матеріального збитку внаслідок ДТП
та завданої моральної шкоди

13 квітня 2010 року в м. Донецьку на перехресті вул. Артема та пр. Таманського сталася ДТП, внаслідок якої постраждав пасажир авто Лянча-Дедра Крайтор Дар’я Вадимівна (надалі Позивач_2) та автомобілі Лянча-Дедра державний номер 753-18 ЕВ, яким керував Шелегеда Богдан Костянтинович (надалі Позивач_1), й Мерседес-ВІТО державний номер АН 3099 ВТ , під керуванням Кравченка Сергія Анатолійовича (надалі Відповідач_1).
ДТП сталася за вини Відповідача_1, який, керуючи автомобілем Мерседес-ВІТО державний номер АН 3099 ВТ, у порушення вимог пунктів 10.1, 16.6 Правил дорожнього руху України перед початком руху ліворуч не впевнився, що це буде безпечним та не завдасть перешкоди й не створить небезпеки іншим учасникам дорожнього руху, не дочекавшись дозвільного сигналу світлофору, розпочав рух ліворуч, що спричинило до зіткнення та ушкодження транспортних засобів та травмування пасажирки Позивача_2.
З місця ДТП постраждалу Позивача_2   доставлено до лікарняного закладу, де було проведено обстеження та поставлено діагноз: струс головного мозку, забій лівої лобне – скроневої області з рекомендацією подальшого лікування у нейрохірурга. Знаходилася на лікарняному після травми Позивач_2 до 20 квітня 2010 року.
За весь період лікування та взагалі після ДТП Відповідача_1 не поцікавився ані станом здоров’я, ані витрати на лікування не компенсував.
Також діями Відповідача_1 Позивачу_2 завдано моральну шкоду, яка виразилася  у його, як винуватця ДТП, відношенні до наслідків завданих за його вини фізичних та моральних страждань. У результаті травмування під час ДТП я зазнала фізичного болю, втрачала свідомість, моїм батькам та друзям довелося переживати за стан мого здоров’я, моє обличчя було спотворене. На ліки потрібно було витрачати кошти, батькам відпрошуватися з роботи та возити мене по лікарнях, під час перебування на стаціонарному лікуванні забезпечувати мене додатковим харчуванням та нести витрати на дорогу, відмовлятися від інших справ. Також було перерване моє навчання у вищому навчальному закладі, потім мені довелося посилено займатися та відставання перед екзаменами не дозволило складати іспити на високі оцінки. За весь час Відповідач_1 не поцікавився  станом мого здоров’я, виявивши бездушне та черстве ставлення до нанесення шкоди здоров’ю, будучи винним у ДТП. Таке ставлення призвело до моральних страждань, оскільки винуватець ДТП усунувся від відшкодування завданої шкоди, навіть не вибачився. Перебуваючи у лікарні, я дійшла висновку, що якби мені не було кому допомогти після травмування та оплатити ліки – наслідки могли бути гіршими, а Відповідачу_1 було байдуже до мого здоров’я.
Моральну шкоду Позивач_2 оцінює у сумі 10 000 грн. (десять тисяч гривень).

Відповідно до Звіту № 659 про оцінку транспортного засобу вартість матеріальної шкоди, завданої Позивачу_1 ушкодженням автомобіля Лянча-Дедра державний номер 753-18 ЕВ, складає 27289,95 грн. (двадцять сім тисяч двісті вісімдесят дев’ять гривень 95 коп.).
Втім, відновлення автомобіля відбувалося постановкою деталей та вузлів з розібраних автомобілів, тому реальна сума складає 22 500,00 грн. (двадцять дві тисячі гривень 00 коп.)
Також Позивачу_1 заподіяна моральна шкода внаслідок пережитого стресу, оскільки він дуже понервував за здоров’я своїх пасажирів, особливо Позивача_2, яка постраждала під час ДТП.    Такі дії винного у ДТП Відповідача_1 як власника джерела підвищеної безпеки завдають окремої моральної шкоди, бо ж знаючи про свою відповідальність, він  усунувся від щонайменших намагань по відшкодуванню збитків.
   Також у зв’язку з ушкодженням автомобіля в ДТП мені та моїй сім’ї доводиться терпіти незручності, нести витрати на відновлення автомобіля, шукати кошти на сплату за запчастини та нести інші витрати, пов’язані з ремонтом автомобіля (шукати запчастини та деталі взамін ушкоджених, наймати транспорт та сплачувати за евакуатор, витрати на проведення оцінки транспортного засобу тощо), при цьому Відповідач_1  відмовився навіть розмовляти про навіть часткове відшкодування збитків. Також Відповідач_1 усунувся й від відшкодуванні шкоди постраждалій у ДТП Позивачу_2, що викликало у мене обурення, бо таке ставлення до нанесеної шкоди здоров’ю вважаю цинічним, черствим та бездушним. Таке ставлення викликає в мене почуття обурення, що згодом переростає у нервову напругу та негативно відображається на моєму психічному стані.
Моральну шкоду Позивач_1 оцінює у сумі 10 000 грн. (десять тисяч гривень).

Цивільна відповідальність відповідача застрахована в Страховій Компанії «Омега», куди мною були здані всі документи наступного дня після ДТП. Та як з’ясувалося, СК «Омега» навіть не збиралася проводити оцінку збитків, на моє здивування працівник СК повідомив, що така процедура ними проводитися не буде до рішення суду тощо. Таке ставлення вважаю неправильним, оскільки за таких обставин я довгий час не міг відновлювати своє авто, вкладати кошти довелося самостійно, беручи їх в борг.

Відповідно до ст. 1187 ЦК України шкода, що завдана джерелом підвищеної безпеки, відшкодовується особою, що на правовій підставі володіє транспортним засобом.
   На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 22, 23, 1166, 1167, 1187 ЦК України, п.п. 3, 4, 7, 9 постанови Пленуму Верховного Суду України № 4 від 31.03.1995 р. «Про судову практику у справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди», Згідно п.п. 2, 3, 4 постанови Пленуму Верховного Суду України № 6 від 27.03.1992 р. «Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про відшкодування шкоди», згідно ст.ст. 3, 4, 119, 120, 123 ЦПК України,-

ПРОШУ:
1.   Стягнути з Відповідача_1 Кравченко Сергія Анатолійовича на користь Позивача_2 10 000 грн. (десять тисяч гривень) на відшкодування моральної шкоди.
2.   Стягнути з Відповідача_1 Кравченко Сергія Анатолійовича та Відповідача 2  Страхової Компанії «Омега» та Відповідача 1 Кравченко Сергія Анатолійовича  на користь Позивача_1 22500,00 грн. (двадцять дві тисячі п’ятсот гривень 00 копійок) на відшкодування матеріальної шкоди.
3.   Стягнути з Відповідача_1 Кравченко Сергія Анатолійовича  на користь Позивача_1 10000,00 грн. (десять тисяч гривень 00 коп) на відшкодування моральної шкоди.
4.   Судові витрати за розгляд цієї справи покласти на відповідачів.
5.   До проведення попереднього судового засідання витребувати:
-   довідку про належність автомобіля Мерседес-ВІТО  АН 3099 ВТ з                    МРЕВ м. Ясинувата;
-   матеріали адміністративної справи відносно Кравченко Сергія Анатолійовича з Ясинуватського  районного суду донецької області.
6.   Викликати до суду та допитати у якості свідка пасажира авто на час ДТП        Пищик А.М. вул. Заварзіна 1/312, м. Донецьк, 83077, т.м. 0953531918
7.   На забезпечення цього позову накласти арешт на майно відповідачів.

Додатки:
1.   Дві копії цієї позовної заяви з додатками для відповідачів
2.   Дві квитанції про сплату державного мита за розгляд цього позову на суму 225  грн. та 17,00  грн Відповідача_1.
3.   Квитанція про сплату державного мита за розгляд цього позову на суму  17,00 грн. Відповідача_2.
4.   Квитанція про сплату за витрати на ІТЗ на суму 120 грн.
5.   Копія постанови Ясинуватського міськрайонного суду Донецької області від 05 липня 2010 року.
6.   Копія Довідки про ДТП.
7.   Копія виписки з історії хвороби № 350.
8.   Копія медичного висновку, виданого Крайтор Д.В. 
9.   Акт автотоварознавчого дослідження фахівця.
10.   Копія свідоцтва про реєстрацію  транспортного засобу.
11.   Копія довіреності на право управління та розпорядження транспортним засобом та право представляти інтереси в судах.

Позивач_1                        Б.К. Шелегеда

Позивач_2                        Д.В. Крайтор

Законы должны облегчать жизнь, а не отравлять её.
http://advoffice.ru/
http://www.ostanovkam.net/forum/

oleg150965

• Гість
« Reply #6 : 05 Лютого, 2012, 22:51:21 »
... в иск можно включить моральный ущерб и потерю товарной стоимости если авто до 7 лет. До суда машину не ремонтировать, возможно оспаривание суммы в суде и суд может назначить дополнительную экспертизу.

Постарайтесь сохранить все фото которые имеются у Вас в распоряжении.

Если будет проводится оценочная экспертиза то не стесняясь фотографируйте все за экспертом. Желательно делать снимки и с участием лиц которые присутствовали при проведении осмотра ТС. Так же кадры с экспертом и кругом лиц принимавшим участие при осмотра ТС смогут Вам пригодится в дальнейшем при проведении судебных(не дай конечно бог) распрей. Машину не ремонтировать. Все только в законном русле - ведь правда в Вашей ситуации за Вами!?!?!

Offline DarkDart

• Hero Member
  • карма +300/-32
  • Киев
« Reply #7 : 05 Лютого, 2012, 23:26:13 »
Обратился в страховую виновника, собрал документы, а виновник ОТКАЗАЛСЯ писать заявление в свою страховую (франшиза 1000 грн), как мне возместить ущерб, куда обращаться?
Его отказ писать заявление - не повод для отказа в выплате.

Читаем закон:
Цитувати
Стаття 37. Відмова у здійсненні страхового відшкодування
                (регламентної виплати)

37.1. Підставою   для   відмови   у   здійсненні   страхового
відшкодування (регламентної виплати) є:

37.1.1. навмисні    дії    особи,    відповідальність    якої
застрахована  (страхувальника),  водія  транспортного  засобу  або
потерпілого,  спрямовані на настання страхового випадку. Зазначена
норма не поширюється на осіб, дії яких пов'язані з виконанням ними
громадянського чи службового обов'язку, вчинені у стані необхідної
оборони (без перевищення її меж) або під час захисту майна, життя,
здоров'я. Кваліфікація дій таких осіб встановлюється відповідно до
закону;

37.1.2. вчинення  особою,  відповідальність якої застрахована
(страхувальником),  водієм транспортного засобу умисного  злочину,
що  призвів до страхового випадку (події,  передбаченої статтею 41
цього Закону);

37.1.3. невиконання потерпілим  або  іншою  особою,  яка  має
право на отримання відшкодування, своїх обов'язків, визначених цим
Законом,  якщо це  призвело  до  неможливості  страховика  (МТСБУ)
встановити   факт   дорожньо-транспортної   пригоди,   причини  та
обставини її настання або розмір заподіяної шкоди;

37.1.4. неподання заяви про страхове  відшкодування  впродовж
одного  року,  якщо  шкода  заподіяна  майну потерпілого,  і трьох
років,  якщо шкода заподіяна здоров'ю  або  життю  потерпілого,  з
моменту скоєння дорожньо-транспортної пригоди;

37.1.5. одержання страхувальником повного відшкодування шкоди
за договором майнового страхування від особи, яка її завдала.

37.2. Рішення страховика про відмову у  здійсненні  страхової
виплати   повідомляється   страхувальнику   у  письмовій  формі  з
обґрунтуванням причин відмови.

37.3. Незадовільне фінансове становище страховика (МТСБУ)  не
є  підставою  для  відмови  у  здійсненні страхового відшкодування
(регламентної виплати).
{  Стаття  37  в  редакції  Закону  N  3045-VI  (  3045-17  )  від
17.02.2011 }
Как видим, невыполнение обязанностей по информированию страховой не яявляется основанием для отказа в выплате.

Цитувати
Стаття 38. Регресний позов страховика та МТСБУ

38.1. Страховик  після  виплати  страхового відшкодування має
право подати регресний позов:

38.1.1. до    страхувальника    або    водія    забезпеченого
транспортного засобу, який спричинив дорожньо-транспортну пригоду:
................................
     ґ) якщо він не повідомив  страховика  у  строки  і  за  умов,
визначених у підпункті 33.1.2 пункту 33.1 статті 33 цього Закону;

Как следует из этого пункта, страховщик обязан выплатить пострадавщему ущерб, а затем имеет право взыскать эту сумму в порядке регресса со своего незадачливого страхователя.

На практике сумма регресса будет значительно больше за счет включения в иск дивной суммы накладных расходов. Так ему и надо.

Offline Den_IS

• Newbie
  • *
  • карма +0/-0
« Reply #8 : 06 Лютого, 2012, 00:18:31 »
большое всем спасибо