Автор Тема: «АХА Страхування» і обман клієнтів  (Прочитано 12147 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Mr_Art

• Sr. Member
  • карма +23/-0
Сьогодні 27.02.2012 р. хотів стати клієнтом компанії АХА Страхування та мені відмовили всупереч п. 14.2 ЗАКОН УКРАЇНИ «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» (далі Закон «про цивілку»)

А тепер по порядку.
Родичі мені надали автомобіль з Київською реєстрацією в користування на законних підставах (мені передали свідоцтво про реєстрацію ст. 16 ЗАКОН УКРАЇНИ «Про дорожній рух»), тобто, згідно п. 1.6 Закону «про цивілку» я є власником транспортного засобу. Я зареєстрований в Черкаській області, Смілянському р-ну, с. Костянтинівка. Об’єм двигуна автомобіля становить 1.6 і якщо розраховувати вартість по реєстрації авто, то сума становить близько 770 грн, а якщо по моїй реєстрації близько 250 грн. Якщо звернутись до ч. ІІ п. 6 розділ Розділ VII Закону «про цивілку» сума визначається по території переважного використання транспортного засобу, а я страхову «АХА Страхування» повідомив, що буду експлуатувати ТЗ за місцем моєї реєстрації (прописки) і згоден був написати заяву. Страхова хоче, щоб я платив 770 грн і в кінці в підтвердження своїх слів показали Розпорядження №708 від 28.11.2011Розпорядження №708 від 28.11.2011 «Про внесення змін до Коригуючих коефіцієнтів та їх розмірів, затверджених розпорядженням Держфінпослуг від 09.07.2010 N 566» в якій вказано вже «місце реєстрації транспортного засобу» замість вказаного в законі «територія переважного використання транспортного засобу». Як же з цим бути? Я бачу відповідь у п. 2.1 Закону «про цивілку»

2.1. Відносини у сфері обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів регулюються Конституцією України ( 254к/96-ВР), Цивільним кодексом України ( 435-15 ), Законом України "Про страхування" ( 85/96-ВР), цим та іншими законами України і нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них. Якщо норми цього Закону передбачають інше, ніж положення інших актів цивільного законодавства України, то застосовуються норми цього Закону.

І додатково розглянемо ст. 7 Закону «Про цивілку» на який спиралась фахівець відділу пролонгації договорів страхування Щербакова Ірина Олексіївна, що МТСБУ може вносити корективи в закон, однак, там вказано, що МТСБ може вносити лише зміни в коефіцієнти!

Так страхова «АХА Страхування» обманює клієнтів приблизно на 500 грн

Написав Заяву чекаю відповіді…

Offline Mr_Art

• Sr. Member
  • карма +23/-0
Re: «АХА Страхування» і обман клієнтів
« Reply #1 : 27 Лютого, 2012, 22:17:46 »
Можливо написати скаргу в МТСБУ? В когось є "контакт" і "шапка"?

odessa

• Гість
« Reply #2 : 27 Лютого, 2012, 22:19:27 »
Уверен, что Вы здесь читали - http://fudd.org.ua/index.php?topic=5032.0

Online Hamstell

• Hero Member
  • карма +356/-74
  • Чернігів
« Reply #3 : 27 Лютого, 2012, 22:24:07 »
Иногда письмо госкомфинуслуг имеет силу больше закона.
Посмотрите на лимиты ответственности по цивилке..
"Знаете кому всё так и всё всегда устраивает? Скоту в хлеву и быдлу... Человек же всегда стремится к лучшему и критикует недостатки как системы власти, так и конкретных её представителей"(с)

Offline Mr_Art

• Sr. Member
  • карма +23/-0
« Reply #4 : 27 Лютого, 2012, 22:31:40 »
Уверен, что Вы здесь читали - http://fudd.org.ua/index.php?topic=5032.0
Чеснокажучи тему не бачив, а користувався цим давно, але через довіреність... Зараз в законності для керування досить свідоцтва про реєстрацію... Така проблема виникла відносно недавно....

Offline Mr_Art

• Sr. Member
  • карма +23/-0
« Reply #5 : 27 Лютого, 2012, 22:33:13 »

не зрозумів, що Ви маєте на увазі :( буду вдячний за роз"яснення....

Offline fed

• Hero Member
  • карма +54/-30
« Reply #6 : 27 Лютого, 2012, 22:42:46 »
Можно попробовать сменить страховую компанию. Не помню, летом оформлял на две недели страховку, и в названии компании могу ошибиться, кажется Про100 оформило полис по месту регистрации водителя, а не транспортного средства.

Offline Mr_Art

• Sr. Member
  • карма +23/-0
« Reply #7 : 27 Лютого, 2012, 22:55:48 »
Можно попробовать сменить страховую компанию. Не помню, летом оформлял на две недели страховку, и в названии компании могу ошибиться, кажется Про100 оформило полис по месту регистрации водителя, а не транспортного средства.

тут хоч не хоч треба міняти, оскільки авто потрібно експлуатувати... питання в іншому! СК яка керується законом не повинна існувати... Хоча в Україні такі парадокси трапляються

Online Hamstell

• Hero Member
  • карма +356/-74
  • Чернігів
« Reply #8 : 28 Лютого, 2012, 01:09:25 »

не зрозумів, що Ви маєте на увазі :( буду вдячний за роз"яснення....
Закон:
9.2. Обов'язковий ліміт відповідальності страховика за шкоду, заподіяну майну потерпілих,  становить  25500  гривень  на  одного потерпілого.

9.3. Обов'язковий ліміт відповідальності страховика за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю потерпілих, становить 51000 гривень на одного потерпілого.

розпорядження Держфінпослуг:

1. Встановити обов'язкові ліміти відповідальності  страховика за  договорами   обов'язкового   страхування   цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів:
     за шкоду, заподіяну майну потерпілих, у розмірі 50000 гривень на одного потерпілого;
     за шкоду,  заподіяну життю та здоров'ю потерпілих,  у розмірі 100000 гривень на одного потерпілого.
"Знаете кому всё так и всё всегда устраивает? Скоту в хлеву и быдлу... Человек же всегда стремится к лучшему и критикует недостатки как системы власти, так и конкретных её представителей"(с)

Online Hamstell

• Hero Member
  • карма +356/-74
  • Чернігів
« Reply #9 : 28 Лютого, 2012, 07:39:02 »
Можливо написати скаргу в МТСБУ? В когось є "контакт" і "шапка"?
http://ru.mtsbu.kiev.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=25&Itemid=43

Имхо, своим обращением Вы ускорите внесение изменений в ЗУ "Про ОСЦПВВНТЗ"

Offline Mr_Art

• Sr. Member
  • карма +23/-0
« Reply #10 : 28 Лютого, 2012, 10:04:10 »

9.2. Обов'язковий ліміт відповідальності страховика за шкоду, заподіяну майну потерпілих,  становить  25500  гривень  на  одного потерпілого.

9.3. Обов'язковий ліміт відповідальності страховика за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю потерпілих, становить 51000 гривень на одного потерпілого.

Я страхував авто на 250 грн і в мене вказано 50 тис за майно і 100 тис за потерпілого... Зараз питання не у виплаті, а в сумі яку я повинен сплатити...

Offline Sten

• Hero Member
  • карма +295/-7
  • Київ. Скажений автомОтичний цикліст
« Reply #11 : 28 Лютого, 2012, 12:22:42 »
У меня от опыта покупки страхового полиса и от работы персонала компании только негативные воспоминания. С этого года ТАС ....
Marder II 7.5.0. Rest in peace

Online Hamstell

• Hero Member
  • карма +356/-74
  • Чернігів
« Reply #12 : 28 Лютого, 2012, 12:52:18 »

Зараз питання не у виплаті, а в сумі яку я повинен сплатити...
Распоряжение госкомфинуслуг обязательно для выполнения всеми СК

Стаття 7. Визначення розміру страхових платежів

7.1. Розміри   індивідуальних  страхових  платежів  (внесків, премій)  встановлюються  страховиками  самостійно  шляхом  добутку базового платежу та відповідних коригуючих коефіцієнтів.

7.2. Базовий  платіж  та коригуючі коефіцієнти розраховуються МТСБУ актуарним методом на  основі  статистичних  даних  та  рівня збитковості даного виду страхування в цілому по галузі за останній розрахунковий період, який становить не менш як один рік.

7.3. МТСБУ передає пропозицію щодо розміру базового  платежу, коригуючих  коефіцієнтів  та  їх  обґрунтування  до Уповноваженого органу.  Коригуючі  коефіцієнти  та  розмір  базового   страхового платежу затверджуються Уповноваженим органом у термін,  не більший за 45 календарних днів з дня подання МТСБУ відповідної  пропозиції
до    Уповноваженого   органу.   Якщо   протягом   такого   строку Уповноважений  орган  не  затверджує  розмір  базового  страхового платежу та коригуючих коефіцієнтів, то діють їх попередні розміри.

1.10.  Уповноважений орган - національна комісія, що здійснює державне  регулювання  у  сфері  ринків фінансових послуг
« Останнє редагування: 28 Лютого, 2012, 12:58:25 від Hamstell »

Offline Mr_Art

• Sr. Member
  • карма +23/-0
« Reply #13 : 28 Лютого, 2012, 15:21:47 »
     7.3. МТСБУ передає пропозицію щодо розміру базового  платежу, коригуючих  коефіцієнтів  та  їх  обґрунтування  до Уповноваженого органу.  Коригуючі  коефіцієнти  та  розмір  базового   страхового платежу затверджуються Уповноваженим органом у термін,  не більший за 45 календарних днів з дня подання МТСБУ відповідної  пропозиції
до    Уповноваженого   органу.   Якщо   протягом   такого   строку Уповноважений  орган  не  затверджує  розмір  базового  страхового платежу та коригуючих коефіцієнтів, то діють їх попередні розміри.

Так в тому то й справа, що зміни можна вносити ЛИШЕ в розмір базового платежу та коригуючи коефіцієнти, але аж ніяк не в тип корегуючого коефіцієнта!

Offline Mr_Art

• Sr. Member
  • карма +23/-0
« Reply #14 : 28 Лютого, 2012, 15:24:42 »
Оскільки Розпорядження № 708 зареєстровано в Мінюсті, то можливо до них можна звернутись за роз"ясненням?